Szeged;bábszínház;70 év;

- Hetvenéves a szegedi bábszínház

Hetvenéves a szegedi Kövér Béla Bábszínház, az évfordulót több előadással és kiállítással is köszöntik vasárnap. Kövér László igazgató emlékeztetett arra, hogy 1946. december 24-én mutatta be néhány lelkes középiskolás a János vitéz című bábdarabot Szegeden, és ezzel kezdetét vette a bábszínház története a Tisza-parti városban.

 Az évad során még négy darab került színre: Moliere A botcsinálta doktor, Arany János A bajusz és A Jóka ördöge, valamint Fazekas Mihály Lúdas Matyi című műve. Ezzel a szegedi az ország legrégebb óta folyamatosan működő bábszínháza. Az évente mintegy kétszáz előadást bemutató színház már a negyedik generáció számára nyújt szórakozást, tanulást a városban és a régióban - közölte az igazgató.

Az évfordulót három előadással köszöntik vasárnap. A Kamarateremben a legkisebbeknek szóló Göcögő című darabot játsszák, ezt a Nagyteremben Szabó Attila Sötétben nem látok aludni című meséje követi, délután pedig A három kismalacot láthatja a közönség. Ezen a napon kiállítás is várja az érdeklődőket, este pedig Gyuris György színháztörténész beszél a szegedi bábjátszás történetéről.

Babaszobát avattak szerdán a családbarát munkahely címet már többször kiérdemlő Debreceni Egyetemen. Bartha Elek rektorhelyettes a szerdai átadón kiemelte: a Debreceni Egyetem nemcsak a város, hanem a térség legnagyobb munkáltatója, és mint ilyen, nagy figyelmet szentel a dolgozók és a hallgatók közérzetének javítására.