letelepedési kötvény;Mengyi Roland;Tuzson Bence;

2016-12-16 06:05:00

Mengyit és Farkas Flóriánt már nem védi Orbán kormánya

"Ha a kormánypártok körül ilyen ügyek merültek fel, azonnal egyenesen beszéltünk, és elmondtuk, ha valakiről kiderül, hogy korrupt, annak nincs helye ezen az oldalon. Minden olyan esetben, amikor a bűncselekmény gyanúja felvetődik, akkor a hatóságoknak el kell járniuk" - mondta Tuzson Bence a Magyar Időknek, amikor Mengyi Roland és Farkas Flórián ügyeiről kérdezték.

A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szavaiból arra következtethetünk, hogy a kormányzat elengedte "Voldemort" és Orbán Viktor romaügyi megbízottjának kezét a körülöttük kerekedett botrányok miatt. Farkas az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) milliárdos összegű költéseivel nem tud elszámolni, a szervezet volt elnökét már az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) is kihallgatta. Mengyi egy vesztegetési ügyben érintett, a fideszes képviselőt októberben gyanúsítottként hallgatta ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF), miután Polt Péter legfőbb ügyész utasítására felfüggesztették mentelmi jogát.

Ellenben Tuzson a védelmébe vette a szintén több botrányban is érintett Rogán Antalt. Az államtitkár szerint ugyanis "az az ellenzék beszél korrupcióról, amely a mai napig tele van korrupciós ügyekkel". Tuzson hozzátette, ha egy országban politikai és gazdasági sikerek vannak, akkor az ellenzék megpróbálja hitelteleníteni azokat, akiknek nagy szerepük van abban, hogy az ország erősödik - így a Kabinetirodát vezető minisztert is. A házelnök is Rogán védelmére kelt, Kövér László ugyanis visszadobta Kész Zoltán írásbeli kérdését, amelyben a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjének luxuséletmódjáról érdeklődött. Az Országgyűlés elnöke az indítványt visszautasította arra hivatkozva, hogy a téma nem érint kormányzati feladatkört. Rogán életmódja azért lehet érdekes, mert ő mindig is politikus volt főállásban, amihez képest viszont kifejezetten fényűző életmódot folytat.

Tuzson ellentmondásba keveredett a letelepedési kötvények ügyében. Az államtitkár úgy vélte, át kell tekinteni, szüksége van-e még az országnak "erre a finanszírozási módszerre". Ellenben Lázár János egy októberi Kormányinfón határozottan kijelentette, nem lesz szükség a letelepedési kötvényekre. A kancelláriaminiszter szerint a kötvény felülvizsgálata már fél évvel ezelőtt megkezdődött. Megkérdeztük a Miniszterelnökségtől, hogy melyik verzió igaz: "áttekintették-e" már a kérdést, ahogyan Lázár mondta, vagy még nem került napirendre a kérdés. A Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) annyit közölt: "a program felülvizsgálatával a kormány a saját menetrendje szerint halad".