Primera Division;17. forduló;Real Madrid-Granada;aranylabdások;

2017-01-09 06:50:00

A csoda kapujában a Real Madrid

Már 39 mérkőzés óta tart a Real Madrid veretlenségi szériája. A királyi gárda ezúttal a kiesés ellen harcoló Granadát verte meg 5-0-ra, a spanyol labdarúgó bajnokság 17. fordulójában. Amennyiben az együttes csütörtökön a Sevilla otthonában sem kap ki a kupa visszavágóján, abszolút rekorder lesz Spanyolországban.

Több sztárt is meghívott a Real Madrid vezetősége a Santiago Bernabeuba, a Granada elleni mérkőzésre abból az alkalomból, hogy a hazai szurkolók előtt most mutatta meg negyedik Aranylabdáját Cristiano Ronaldo. Négy olyan játékos kapott meghívót Florentino Pérez klubelnöktől, akiket egykor szintén a világ legjobb labdarúgójának választottak, s megfordultak a királyi gárdában is.

Raymond Kopa még egykor Puskás Ferenc csapattársa volt, 1958-ban kapta meg az elismerést. Ronaldo először 1997-ben kapta meg a trófeát, legközelebb pedig 2002-ben, akkor már a Real Madrid játékosaként. Luís Figo 2000-ben lett aranylabdás, ekkor ő is a Real játékosa volt. A negyedik meghívott sem ismeretlen a focirajongók előtt: Michael Owen 2001-ben lett az Aranylabda büszke tulajdonosa, igaz, ő ekkor a Liverpoolnál rúgta a bőrt. Az angol válogatott 2004-2005-ben, egy évig állt a királyi gárda alkalmazásában.

Ugyan sokan nem említenék őt egy lapon Ronaldóval, Owen a Twitteren mégis megengedett magának egy poént a brazilról: „Azt hittem magamra vettem néhány kilót, egészen addig, míg meg nem pillantottam régi csapattársamat, Ronnie-t”. Utólag talán megbánta ezt a megjegyzését, mert ezt követően rázúdult a twitterezők haragja: „Csak úgy tűnt a kispadról, Michael”, „Nyugi Michael, ő egy legenda”, „Ne beszélj így olyasvalakiről, akiről nincs jogod”, „Kétszer testesebb lehet nálad, de kétszer olyan jó volt, mint te bármikor” – volt olvasható a közösségi oldalon.

A Real-Granada mérkőzés kissé háttérbe is szorult a sztárok jelenléte miatt. Ronaldo Figo mellett ült, s az operatőr folyamatosan őket figyelte. Egyébként ha még ehhez hozzávesszük azt, hogy a Real Madrid trénere, Zidane 1998-ban kapta meg az Aranylabdát, megállapíthatjuk, hogy tényleg igazi szárparádé jellemezte a meccset.

A Real korábbi aranylabdásai is ellátogattak a meccsre

A Real játékosai számára komoly motivációt jelentett jelenlétük. Az utolsó előtti helyen szerénykedő Granada nem volt egy súlycsoportban a madridiakkal, akik az első félidőben tetszés szerint érték el találataikat. Isco nyitotta meg a gólok sorát a 12. percben úgy, hogy addig a vendégek a félpályán sem nagyon tudtak átmenni. Ezután Benzema következett, majd a 27. percben végre Ronaldo is betalált: Marcelo remek beadását fejelte a kapuba. A 31. percben ismét Isco villant, így a szünetben már 4-0 volt az állás. A biztos vezetés tudatában a második félidőben kicsit visszavett az iramból a Real, ám így is szerzett azért egy gólt: James beadását a hosszú saroknál Casemiro juttatta a hálóba. 5-0! Kiütés a javából. Ez azt jelenti, hogy Zidane irányítása alatt a madridiak már 39 tétmérkőzés óta nem találtak legyőzőre. Ezzel az együttes beállította a Barcelona rekordját. Ez tavaly szakadt meg, méghozzá áprilisban, amikor Ronaldóék a bajnokságban 2-1-re nyertek a katalán fővárosban.

A Barcelona a 39 mérkőzés során 32-szer nyert, a Real 30-szor. A katalánok 122 gólt értek el, a madridiak 112-t. Luis Enriqu együttese 23 gólt kapott, Zidané 36-ot. Viszont a Real veretlenségi csúcsa 276 napja tart, a Barcelonáé viszont 182 nap múltán szakadt meg. Talán kissé meglepő, hogy a Real mérkőzésein nem valamelyik ismert sztár lépett pályára legtöbbször, hanem Lucas Vázquez, aki 32 találkozón szerepelt a veretlenségi széria alatt.

A francia tréner együttese utoljára 2016 áprilisában kapott ki, akkor a Wolfsburg fektette két vállra a Bajnokok Ligájában, a viadal negyeddöntőjének első mérkőzésén (ez volt a Barcelona elleni győzelmet követő találkozó). Azóta, hogy tavaly január 4-én Zidane-t bízták meg a Real szakmai munkájának irányításával, a Real mindössze két mérkőzést veszített el. Ha a Real csütörtökön nem kap ki Sevillában, a Király-kupa visszavágóján, akkor egyedülálló csúcsot állít fel. Zidane elismerte, nem lesz könnyű az andalúziai kirándulás, de mindent meg kell tennie csapatának azért, hogy rekorder legyen Spanyolországban. „Fontosak a rekordok, de az a legfontosabb, mit mutatunk a pályán. Minden mérkőzésen oda kell tennünk magunkat, minden találkozó jelentő számunkra. Remek fizikai felkészülés szükséges ahhoz, hogy nagy dolgokat érjünk el” – fejtette ki. Utalt arra, hogy az első perctől az utolsóig mindenkinek oda kell figyelnie, s tisztelnie kell az ellenfelet. „Nemcsak nekem, a játékosoknak is a győzelem a legfontosabb” – fejtette ki.

A masszívnak tartott Eibar otthonába látogatott el az Atlético Madrid. A másik madridi együttesnek sikerült győzelemmel kezdenie a 2017-es évet. Az 54. percben Saul Niguez szerezte meg a vezetést Diego Simeone együttese számára, a 74. percben pedig Griezmann állította be a 0-2-es végeredményt.

Primera División, 17. forduló. Real Madrid-Granada 5-0, Eibar-Atlético Madrid 0-2, Las Palmas-Sporting Gijon 1-0, Real Sociedad-Sevilla 0-4, Athletic Bilbao-Alavés 0-0, Betis Leganes 2-0.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 40 pont, 2. Sevilla 36, 3. Barcelona 34, 4. Atlético M. 31.