Az aktuális rivális a mérkőzést megelőző napon a negyedik, azaz még éppen nyolcaddöntőt érő helyen állt, várhatóan azonban búcsúzni kényszerül: amennyiben Chile a papírformának megfelelően kora délután legyőzi a négy játék után pont nélkül álló Szaúd-Arábiát, Fehéroroszország már a magyar csapat ellen is tét nélküli mérkőzésre állhat ki.
A magyar érdekeltségű hatos élén egyébként még nyitott kérdés a csoportelső kiléte. Erről pénteken a végső sikerre is eredményes két gigász, az eddigiekben pontveszteség nélkül szereplő Európa-bajnok Németország, s a tavalyi kontinenstornán bronzérmes Horvátország összecsapása dönt. Egyelőre az éllovas németek mutatója imponálóbb, hiszen a csoportküzdelmek első napján Magyarországot legyőző egylet több gólt lőtt, miközben kevesebbet kapott aktuális ellenlábasánál (szám szerint 86-ot, ami a teljes mezőnyt vizsgálva a második legkevesebb elszenvedett találat).
Nem ez lesz azonban a játéknap egyetlen rangadója: a D csoportban Svédország Egyiptommal méri össze erejét. Az európaiak csakis vereség esetén bukhatják el a csoportmásodik helyezést, amely azért bír különös jelentőséggel, mert valószínűleg az ott végző együttes lesz Magyarország ellenfele az egyik vasárnapi nyolcaddöntőben.
Több csoportban már tegnap eldőlt a továbblépés kérdése. Oroszország Brazíliát verte meg 28-24-re, s zárt az A csoport harmadik helyezettjeként. Az oroszok így szombaton a B csoport másodikjával, várhatóan Szlovéniával találkoznak – a B-ben a végső sorrendről a lapzártánk után lejátszott spanyol-szlovén ütközet döntött. Ha így lesz, mindenesetre magyar klubokban kézilabdázó játékosokkal kiálló nemzetek csaphatnak össze: a magyar bajnok Telekom Veszprémet erősítő Blaz Blagotinsek és Gasper Marguc mellett a Mol-Pick Szeged kézilabdázójaként Matej Gaber vesz részt Szlovénia képviseletében a vb-n, míg Oroszország a szintén szegedi Szergej Gorbok góljaiban bízhat.
A tegnapi nap krónikájához tartozik, hogy megdőlt a világverseny egy mérkőzésen regisztrált eddigi gólrekordja: az afrikaiak rangadója, Tunézia és Angola összecsapása összesen 77 gólt hozott (ebből 43 a győztes Tunézia érdeme).