kézilabda;VB;vereség;

2017-01-21 00:08:00

Fehéroroszország-Magyarország 27-25 (15-13)

A világbajnokság csoportkörének ötödik, záró fordulójában pénteken harmadik vereségét szenvedte el a magyar kézilabda- válogatott.

Ligetvári szabálytalansága után a találkozó első gólját Puhoski hétméteresből szerezte, Magyarország pedig az 5. percben, 3-2-nél vezetett először. A gólváltások percei után a félidő lefújását megelőzően alakult ki a felek közti legjelentősebb differencia – a beloruszok 15-13-ra vezettek 30 perc után.

A térfélcserét követően Császár góljával Magyarország felzárkózott egyre, percek alatt azonban háromgólnyira növelte előnyét a csoportban korábban csak Szaúd-Arábiát felülmúló Fehéroroszország. A hátrányt a 45. percben sikerült ledolgozni, akkor Császár egyenlített (20-20). A végjátékban viszont nem sikerült fordítani, sőt: Fehéroroszország nyert, s Svédország ellen folytatja a tornán, míg a magyarok az olimpiai bajnok Dániával játszanak a vasárnapi nyolcaddöntőben.