ausztrál nyílt teniszbajnokság;Andy Murray;kiesés;Angelique Kerber;

2017-01-22 20:29:00

Csillaghullás Ausztráliában

Mindkét világelső kiesett az első hét utolsó napján az Ausztráliában zajló tenisz Grand Slam tornán.

Először a férfiaknál első helyen rangsorolt Andy Murray búcsúzott, miután négy szettben kikapott a német Mischa Zverevtől az Australian Open nyolcaddöntőjében. „Amikor vereséget szenvedek, mindig azt kérdezik tőlem, hogy miért nem játszottam elég motiváltan? Csak azt tudom mondani, hogy mint máskor, most is fel voltam tüzelve. A szettek végén különösen figyeltem arra, hogy pozitív energiát sugározzak, de akármekkora nyomás alá helyeztem Mischát, zseniális megoldás volt a válasz. Ez az én balszerencsém, de Mischa megérdemli, hogy ott legyen a legjobb nyolc között" - mondta vereségét követően Murray.

A második helyen kiemelt Novak Djokovic már a második fordulóban kiesett az év első tenisz Grand Slam tornájáról, így tizenhárom év után fordult elő ismét, hogy az első két helyen rangsorolt férfi teniszező ilyen korai búcsút vett. A 2004-es Roland Garroson az akkori világelső Roger Federer a harmadik körben, míg a második Andy Roddick a másodikban szenvedett vereséget. Ausztráliában ehhez hasonló 2002-ben történt, akkor Lleyton Hewitt és Gustavo Kuerten már az első fordulóban búcsúzni kényszerült.

A dohai finálé után semmi jel sem utalt arra, hogy a skót és a szerb sem jut el negyeddöntőig, arra pedig pláne senki sem gondolt volna, hogy az üzbég Denis Istomin és Mischa Zverev győzi le a két legnagyobb esélyest. Az Australian Open második hetének tehát úgy vághatnak neki a teniszezők, hogy Stan Wawrinka maradt az egyetlen olyan játékos a férfi mezőnyben, aki az elmúlt két esztendőben nyert GS-tornát. A negyedik helyen rangsorolt svájci a negyeddöntőben Jo-Wilfried Tsongával meccsel, az elődöntőben pedig a Murrayt búcsúztató Zverev vagy pedig honfitársa Roger Federer lehet az ellenfele.

Babosék negyeddöntőztek
Babos Tímea, oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával bejutott a legjobb 16 közé női párosban, miután a magyar, orosz duó a második fordulóban is győzött. A kettős két sima játszmában, 6:4, 6:2-re verte szombaton a német Tatjana Maria és a francia Pauline Parmentier alkotta párost.
A sikerhez csupán 66 percre volt szükségük Baboséknak. A 3. fordulóban az Australian Openen két éve győztes Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safárová amerikai, cseh duóval találkoznak.

A hölgyeknél sem „élte meg" a második hetet a világelső, a német Angelique Kerber sima két szettben, 2:6, 3:6-ra kapott ki az amerikai Coco Vandeweghe-től. A második helyen kiemelt Serena Williams viszont könnyedén győzött, csakúgy mint nővére, Venus is.