Premier League;vereség;Liverpool;22. forduló;

2017-01-23 06:53:00

Botlott a Liverpool

Óriási meglepetés történt az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának nyitómérkőzésén. A Liverpool a sereghajtó Swansea együttesét látta vendégül, s noha kétgólos hátrányból egyenlíteni tudott, végül 3-2-es vereséget szenvedett.

Közel állt egy hasonló fiaskóhoz a Manchester United is, José Mourinho tanítványai a 94. percben tudtak pontot menteni a Stoke vendégeként. Wayne Rooney régi fényében tündökölt, éles szögből, zseniálisan elvégzett szabadrúgásával 250. gólját lőtte a Manchester Unitedben, ezzel a klub történetének legeredményesebb játékosa lett, megelőzve a korábbi rekordert, Sir Bobby Charltont.

Folytatódott a Manchester City vesszőfutása, a gól nélküli első félidőt követően a hazaiak gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, ám a Tottenham nem hagyta veszni a meccset, s egyenlíteni tudott. Pep Guardiola csapata az újabb pontvesztése következtében jóformán lemondhat a bajnoki címről.

Vasárnap az Arsenal kihasználta közvetlen riválisai hibáit, hazai környezetben mozgalmas hajrát követően - a vendégek a 93. percben egyenlítettek, a londoniak pedig a 98. percben Alexis Sanchez tizenegyesgóljával harcolták ki a győzelmet - 2-1-re múlta felül a Burnleyt, míg a listavezető Chelsea 2-0-ra győzte le a Hull Cityt.

Premier League, 22. forduló. Szombat. Liverpool-Swansea 2-3, Bournemouth-Watford 2-2, Crystal Palace-Everton 0-1, Middlesbrough-West Ham 1-3, Stoke-Manchester United 1-1, West Brom-Sunderland 2-0, Manchester City-Tottenham 2-2. Vasárnap. Southampton-Leicester 3-0, Arsenal-Burnley 2-1, Chelsea-Hull City 2-0.

Az élmezőny. 1. Chelsea 55 pont, 2. Arsenal 47 , 3. Tottenham 46.