Ferencváros;labdarúgás;Vasas;OTP Bank Liga;felkészülési mérkőzések;

2017-01-26 06:52:00

Másodszor is nyerni tudott a Vasas

Tegnap több élvonalbeli labdarúgócsapat játszott felkészülési mérkőzést Magyarország határain innen és túl, az NB I tabelláját holtversenyben vezető Vasas például a másodosztályú Nyíregyházát fogadta a Fáy utcai műfüves pályán.

Miközben a tatarozás alatt álló Illovszky-stadion kandelábereit bontották (egyet éppen a találkozó idején vittek földre), a szép tavaszban reménykedő klub játékosai második téli tesztmeccsükön gond nélkül győztek 3-1-re. A csapatból hiányzott a sérüléssel bajlódó Vida Máté, a pályán volt viszont az eddigi egyetlen téli igazolás, Gaál Bálint. A Szombathelyről szerződtetett támadó az első félidőben gólpasszt érően továbbított a vezetőgólt jegyző Sagliknak, így szombati gólja után ismét elégedetten szóltak róla a szurkolók – nem úgy, mint a vendégek szépítőgólját szerző korábbi válogatott játékosáról, Rudolf Gergelyről, aki folyamatos élcelődés tárgya volt.

„A vereség sosem jó, viszont nem esem kétségbe, hiszen tudom, a csapatom ezen a héten érte el a csúcsterhelést a felkészülés során. A Vasas taktikailag és dinamikában is más szint volt – nyilatkozta a Népszavának a vendégek trénere, Véber György. – Testközelből látva őket azt tudom mondani, nem véletlen a jó szereplésük – közölte az egykori újpesti közönségkedvenc.

A Spanyolországban készülő FTC színeiben a Rapid Wien ellen 1-0-ra elveszített 90 perc során mások mellett először lépett pályára a vasárnap aláíró Kleinheisler László, illetve a legújabb szerzemény, a 23 éves nigeri válogatott, a középpályásként és jobbszélsőként bevethető Amadou Moutari is. Az osztrákok gólját magyar játékosuk, Szántó Tamás szerezte büntetőből.

A szerdai eredmények: Debreceni VSC-Kisvárda (NB II) 2-2, Mezőkövesd–Karmiotissza (ciprusi) 3-0, Debreceni VSC-Balmazújváros (NB II) 0-1, Vasas-Nyíregyháza (NB II) 3-1, Ferencváros-Rapid Wien (osztrák) 0-1, Paks-Wisla Krakkó (lengyel) 2-1, CD Castellón (spanyol)-DVTK 0-1.