Csakhogy az Ekint emlékeztet, a 2009-ben kiadott összeállítás szerzői között olyan "elvetemült balliberálisok" is megtalálhatók, mint Mráz Ágoston Sámuel, Schiffer András, Handó Tünde, vagy Tölgyessy Péter. "Az Eötvös Károly Intézet ma is megtiszteltetésnek tartja, hogy e kiváló szerzők elfogadták felkérésünket és együttműködtek annak feltárásában, hogy 2009-ben fenyegette-e valami a köztársaságot, és ha igen, miben állt a fenyegetés" - írták.
A kormánypárti napilapban egy súlyos "önleleplezés" is megjelent: miközben az intézet vezetője, Majtényi László tevékenységét kritizálták a Soros-féle civilekről szóló összeállításban, azt is megírták, hogy az államfői székért is bejelentkező Majtényi többek között kritizálta a "kormány által szervezett Békementet". A rendezvénnyel kapcsolatban mindeddig az volt a kabinet álláspontja, hogy azt a tőlük teljesen független CÖF-CÖKA szervezte. Kövér László házelnök 2012-ben ki is tüntette és kétmillió forinttal megjutalmazta a békemenet szervezőit, és hozzá azt a kommentárt fűzte, hogy a menet "a rendszerváltozás történetének egyik legnagyobb pillanata, mely megvédte a szuverenitását, a demokráciát és a magyar kormányt akkor, amikor az forradalmi lépésekre kényszerült, és szembekerült a múlt erőivel. Kövér szerint a Békemenet jelentősége a Nagy Imre-újratemetéshez mérhető".
Eközben a Spiegel arról írt, a magyar miniszterelnök feszengés nélkül alkalmaz szélsőjobboldali, rejtetten antiszemita paneleket a milliárdossal és a civilekkel kapcsolatban. Ez a lap szerint sikeres is, hiszen hazánkban a felmérések szerint nő Soros elutasítottsága. Hozzátették, Magyarországon a civil szervezetek elleni fellépésnek hagyománya van, de különösen pikáns, hogy amikor Orbán Viktor és pártja, a Fidesz még ellenzékben volt, a civil szervezetek támogatójának mutatta magát.