Bundesliga;Szalai Ádám;19. forduló;

2017-02-06 06:54:00

Szalai a meccs hőse

Magyar futballista, Szalai Ádám volt a meccs hőse a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Hoffenheim együttesében a Mainz ellen 4-0-ra megnyert találkozón. A csatár azért kapta ezt a minősítést a Bundesliga hivatalos honlapjától, mert a 69. percben csereként lépett pályára korábbi klubja ellen, és mindkét kapura lövéséből – a 86. és 91. percben – gól született. Szalai ebben a bajnokságban összesen háromszor bizonyult eredményesnek, minden alkalommal korábbi kenyéradójával szemben.

A játéknap rangadóján a Dortmund hazai pályán nagy csatában a gaboni Pierre-Emerick Aubameyang 35. percben született fejesgóljával nyert az újonc RB Leipzig ellen, a vendégek kapuját ezúttal is a magyar válogatott Gulácsi Péter védte. Az első játékrészben a vendéglátók voltak fölényben, a második felvonás viszont kiegyenlített küzdelmet hozott, de a lipcseieknek nem sikerült komoly helyzetet kialakítaniuk.

„Ez egy 4-0-át érő győzelem, amit 1-0-nak álcáztunk" – mondta a mérkőzés után Thomas Tuchel, a dortmundiak vezetőedzője. – Jobb helyzetkihasználással nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, nagyon örülök ennek az értékes sikernek.

„Megérdemelten nyert a Dortmund, ám elégedett vagyok a csapatommal, hiszen ebben az összeállításban most játszottunk először. A szurkolóink azt várták tőlünk, hogy nehezítsük meg az esélyesebb Borussia dolgát, és ezt sikerült maximálisan végrehajtanunk” – jelentette ki Ralph Hasenhüttl, a lipcseiek trénere.

A Dárdai Pál edzette Hertha a japán Genki Haragucsi 61. másodpercben szerzett góljával nyert az Ingolstadt ellen. A két együttes nyolcadik alkalommal találkozott egymással tétmeccsen (négy-négy alkalommal a bajnokságban és a kupában), egyszer sem veszített a Hertha.

A listavezető Bayern München hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a Schalke 04 ellen, mégis növelte előnyét a tabellán, mert a Leipzig kikapott. A bajoroknál 500. bajnoki meccsén lépett pályára a csapatkapitány, Philipp Lahm, a spanyol Xabi Alonso pedig 100. alkalommal kapott játéklehetőséget a Bayernben.

Bundesliga, 19. forduló: Hamburg-Leverkusen 1-0, Mönchengladbach-Freiburg 3-0, Hertha BSC-Ingolstadt 1-0, Hoffenheim-Mainz 4-0, Bayern München-Schalke 04 1-1, Köln-Wolfsburg 1-0, Dortmund-Leipzig 1-0, Augsburg-Bremen 3-2, Frankfurt-Darmstadt 2-0.

Az élcsoport: 1. Bayern München 46 pont, 2. Leipzig 42, 3. Frankfurt 35.