vagyonosodás;NAV;

- Nincs titkos jövedelem, nincs vagyonvizsgálat

„Az lehetett a vagyonvizsgálatok leállításának oka, hogy már nem voltak olyan szintű eltitkolt jövedelmek, amelyek nagyobb bevételt hoztak volna, mint egyébként az az apparátus, amit kifejezetten a vagyonosodási vizsgálatok miatt kellett fenntartani” – mondta Bánki Erik a Hír Tv-nek, amikor arról kérdezték, miért nem végez már vagyonosodási vizsgálatot az adóhivatal. A gazdasági bizottság fideszes elnöke szerint azért sem érdemes a NAV-nak vagyonvizsgálatokat indítani, mert Magyarországon alacsony a személyi jövedelemadó és a társasági adó kulcsa is, ezért egyre kevésbé éri meg eltitkolni
a jövedelmet.

Egyetlen, korrupcióval kapcsolatos lakossági bejelentés sem érkezett a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) honlapján található forró drótra 2016-ban – tudtuk meg a tárcánál. A [email protected] címre a korrupciós kockázatokra vagy eseményekre irányuló közvetlen bejelentéseket lehet tenni, akár névtelenül is. A tárcánál elmondták: a 2016-ban beérkezett 110 bejelentés mindegyike kivétel nélkül„ügyfélszolgálati jellegű” felvetést tartalmazott, azaz a levélírók kritizálták a jogszabályokat, közlekedéssel vagy lakossági vásárlással kapcsolatban nyújtottak be panaszt. Mivel a megkeresések egyike sem minősült korrupciós bejelentésnek, azokat értelemszerűen nem továbbították a nyomozó hatóságokhoz – mondták el a tárcánál.

Folytatódik a kormányzat ellenforradalmi emlékezetpolitikája: most, vagy inkább már jó ideje a világhírű magyar marxista filozófus, Lukács György áll a célkeresztben. Archívumát az Akadémia döntése értelmében felszámolják, szobrát a Szent István parkból - a Fidesz és a Jobbik akaratának megfelelően - eltávolítják. Amíg megtehetjük, harcolunk a szégyen ellen, mondja Agárdi Péter művelődéstörténész, a Lukács György Alapítvány kuratóriumának elnöke.