Vasas;döntetlen;OTP Bank Liga;felkészülési mérkőzések;

2017-02-09 06:54:00

Döntetlennel zárta a felkészülést a Vasas

Döntetlennel zárta a téli felkészülési mérkőzések sorát a labdarúgó OTP Bank Liga tavaszi folytatását a 3. helyről váró Vasas. Az angyalföldiek a húszcsapatos másodosztály utolsó helyezettjével, a szegedi SZEOL csapatával játszottak 1-1-es döntetlent tegnap a Fáy utcai sporttelepen. A házigazda hat győzelem és egy vereség mellett első remijét könyvelhette el a felkészülési időszakban.

A Csepel ellenében január 21-én lejátszott első tesztmeccshez képest a hótakaró ugyan eltűnt a pályát szegélyező domboldalról, mégis, a kora délutáni kezdés ellenére is makacsul tartotta magát a tél, csípős hidegben indult útjára a labda a Mészöly Kálmánról elnevezett sportpályán. Innen nézve szinte hihetetlennek tűnik, hogy a futballtavasz előtti utolsó barátságos mérkőzését játszotta az őszi szezon meglepetéscsapata, ám attól még igaz – már amennyiben az időjárás is úgy akarja persze, hogy a dorogi futballpálya játékra alkalmas legyen a Magyar Kupa szombati nyolcaddöntőjére.

A hűvös és a munkanap ellenére is kilátogató érdeklődők hazai oldalról körülbelül a megszokott alapcsapatot láthatták a pályán: a kapuban Nagy Gergely állt, előtte pedig ott voltak a Vasas válogatott fiataljai, Berecz Zsombor és Hangya Szilveszter is, vagy éppen a Szombathelyről szerződtetett Gaál Bálint. A nyolcadik, egyben utolsó tervezett téli tesztmeccsét játszó angyalföldi együttesben ismét kezdőként kapott lehetőséget az a Remili Mohamed is, aki még a múlt heti, lipóti edzőtáborban a bal kezének gyűrűsujjánál kézközépcsont-törést szenvedett. Vele ellentétben továbbra sem játszhatott az ukrán csatár, Evgen Pavlov, illetve a legutóbbi edzőmeccseken kívül biztosan a szombati, dorogi utat is kihagyni kényszerülő Vida Máté.

A begipszelt kézzel játszó Remili éppenséggel tevékeny részt vállalt a kupatalálkozóra hangoló házigazda vezetőgóljából, a középpályás középre ívelt labdáját juttatta ugyanis Saglik fejjel a kapuba a 15. percben (1-0). A viszonylag gyors kezdést követően a várakozásokkal ellentétben, az első félidőben újabb találat nem esett, azt viszont el kell ismerni, hogy ez nem a vendégeken múlott: döntően az élvonalbeli szerepés kapcsán merész álmokat dédelgető hazai játékosok akarata érvényesült 45 perc alapján.

A játék képe a szusszanásnyi szünetet követően sem változott, noha Michael Oenning vezetőedző a rövid félidei értekezlet végeztével hét cserejátékosnak adott bizonyítási lehetőséget. A német tréner mások mellett ismét beállította a 39 éves veteránt, Ferenczi Istvánt, valamint újra bizalmat szavazott a csütörtök óta szintén kisebb sérüléssel bajlódó jobboldali középpályásnak, Szivacski Donátnak is. Utóbbi játékos hamarosan főszereplő lett, ugyanis a 63. percben Szivacski kezezett a tizenhatoson belül – a szabálytalanságért megítélt büntetőt Nikola Makszimovics váltotta gólra (1-1). Mondhatni a semmiből egyenlített a leginkább kontratámadásokra berendezkedő SZEOL.

A vendéggól nem szegte kedvét a piros-kék színekben futballozóknak, akik a második, egyben győzelmet érő találatot mezőnyfölényük ellenére is képtelenek voltak elérni. A rutinos Ferenczi a lefújást követően azt nyilatkozta, hogy nagyon szervezett volt a Szeged, érdeklődésünkre viszont önkritikusan elismerte, hogy a Vasas sem szerdán játszott a legjobban. „Az egyik leggyengébb teljesítményt nyújtottuk ezúttal a felkészülés során. Reméljük ez annak tudható be, hogy a játékosok fejben már nagyon várják a tétmeccseket” – magyarázta a csapat mellett korábban erőnléti edzőként is foglalkoztatott futballista, aki az eredmény miatt érzett bosszúságot súlyzós edzéssel vezette le.

Tekintve, hogy a szerdai csupán felkészülési mérkőzés volt, a Vasas hívei összességében nem lehettek elégedetlenek: a csapattól csúcsteljesítményre sokkal inkább a hétvégén, valamint az azt követően folytatódó bajnokság találkozóin lesz szükség.