THW-Kiel;férfi kézilabda BL;Telekom-Veszprém;

2017-02-16 06:55:00

Vereség után javított a Telekom Veszprém

Kétgólos, 27-25 arányú győzelmet aratott a Telekom Veszprém a német THW Kiel otthonában tegnap a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában.

Pedig pocsékul kezdte a mérkőzést a veszprémi együttes, nyolc perc elteltével már 5-1-re vezetett a vendéglátó. Xavi Sabaté, a bakonyiak vezetőedzője ekkor elégelte meg a látottakat, s időt kért, hogy rendezze a sorokat. A spanyol tréner tanácsai eredményre vezettek, a Veszprém ugyanis feljavult támadásban, s villámgyorsan ledolgozta négygólos hátrányát. Ezután a Kiel izlandi trénere avatkozott bele a mérkőzésbe, Alfred Gíslason időkérése azonban nem befolyásolta érdemben az eredmény alakulását, fej-fej mellett dobálták a gólokat a felek.

A 21. percben aztán megtört a jég, hiszen Nagy László negyedik találatának köszönhetően az összecsapás során először szerzett vezetést a Veszprém (10-11). A játékrész hajrájában is kiegyenlített küzdelem folyt, így 15-15-ös állással vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A térfélcserét követően pár perc alatt Lékai kétszer, Suljic és Nagy László egyszer-egyszer juttatta a kapuba a labdát, így több góllal elhúzott a magyar bajnok. Kisvártatva viszont egalizálni tudott a Kiel: a 43. percben már 20-20 állt az eredményjelzőn, ezt követően azonban ismét a bakonyiak léptek el néhány góllal. Ez a fór a véghajrá perceiben is kitartott – köszönhetően például Mikler Roland védésének 25-23-nál az 57. percben. Sabaté tanítványai a szombati, Barcelonával szemben elszenvedett vereség után diadalmaskodtak, így október után másodszor is legyőzték a Kielt a kupasorozat csoportkörében.