Márton leiskolázta a vívóvilágkupa-mezőnyt

2017.02.20. 06:53
Márton Anna FOTÓ: NÉPSZAVA
Márton Anna nyerte a női kardozók athéni világkupaversenyét. A világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes, 21 éves magyar vívó az elődöntőben és a döntőben is francia ellenfelet győzött le, és összességében nagyszerű vívással szerezte meg felnőtt pályafutása első vk-aranyérmét.

A 64-es táblán az első fordulóban a lengyel Martyna Komisarczyk elleni 15-4-es eredménnyel „melegített", majd sokkal szorosabb küzdelemben 15-14-re verte az amerikai Dagmara Wozniakot. A legjobb nyolc közé a szintén lengyel Malgorzata Kozaczuk elleni 15-11-gyel jutott be, az elődöntőbe pedig az olasz Rossella Gregorióval szembeni 15-12-es sikerrel. Utolsó két asszójában Charlotte Lembachot 15-8-ra, Manon Brunet-t pedig - akitől a riói olimpia nyolcaddöntőjében kikapott - 15-11-re verte.

„Azt hiszem, a négyes döntőben mutatott szereplésemmel abszolút elégedett lehetek, tényleg jól ment a vívás" - nyilatkozott a magyar szövetség honlapjának. „Igazából az addigiakkal sem volt különösebb gond. Egyetlen szorosabb asszóm volt, az amerikai Wozniak ellen, de ott is 14-10-re én vezettem, valahogy sikerült egyenlítenie, de nem gondoltam, hogy ebből baj lehetne. A döntőben egy kicsit feszültnek éreztem magam Brunet ellen, talán még az olimpia emléke is beugrott, de csak addig, amíg nem kezdődött el az asszó. Ott félre tudtam tenni mindent."

Bale góllal tért vissza

2017.02.20. 06:52
Gareth Bale Fotó: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images
Két hőse volt a Real Madrid Espanyol elleni 2-0-s győzelmének a spanyol labdarúgó bajnokság 23. fordulójában, a Santiago Bernabeuban lejátszott találkozón: Isco és Gareth Bale.

Előbbi a 33. percben parádésan tálalt középre, labdáját Morata értékesítette védhetetlen fejessel. A 83. percben aztán a walesi volt a főszereplő: mindössze 12 perccel beállása után remekül futott üresbe, végigvezette a labdát, majd közelről helyezett a hosszú sarokba. Bale sérülése miatt három hónapig volt kénytelen a lelátóról figyelni csapattársait, ám rögvest megmutatta, hogy mennyire fontos láncszem a királyi gárda játékában. A meccs után a Marcának elmondta, még néhány hétre szüksége van ahhoz, hogy újra 100 százalékos erőállapotba kerüljön. Dicsérte a közönséget, amely „végig nagyszerű volt”. Zinédine Zidane, a Real trénere csak annyit mondott neki becserélése előtt: „élvezd a játékot”.

A madridiak ezzel sorban nyolcadik bajnokijukat nyerték meg a Bernabeuban, s az élen maradtak úgy is, hogy az üldözőkhöz képest két meccsel kevesebbet játszottak. Szerdán pótolják egyik elmaradt találkozójukat, a Valencia otthonában. Bár Cristiano Ronaldo ezúttal sem volt eredményes, nem lehet különösebben elkeseredve, mivel a Nike hírek szerint 1 milliárd dolláros szerződést kötött vele.

Nem lehet egykönnyen leszakítani a Sevillát. Az andalúziaiak szintén 2-0-ra nyertek Sarabia és Vitolo találatával. 4-1-re nyert a Sporting Gijón pályáján az Atlético Madrid. Kevin Gameiro mesterhármast ért el.

La Liga, 23. forduló. Granada-Betis 4-1, Real Madrid-Espanyol 2-0, Sporting Gijón-Atlético Madrid 1-4, La Coruna-Alavés 0-1, Sevilla-Eibar 2-0, Sociedad-Villarreal 0-1, Valencia-Athletic Bilbao 2-0.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 52 pont, 2. Sevilla 49, 3. Barcelona 48.

Nagy harcban vereség

2017.02.20. 06:51
Bodó Richárd (labdával) ezúttal egy gólt dobott FOTÓ: MTI/UJVÁRI SÁNDOR
Hiába küzdött hősiesen hazai pályán a MOL-Pick Szeged a Vardar Szkopje ellen, a hajrát jobban bírták a vendégek, és 23-21-re nyertek a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában.

Az utolsó jegyet is eladták Szegeden a csoportelsőség megszerzésére is esélyes macedón sztárcsapat elleni mérkőzésre. A két együttes szkopjei találkozója nagy csatát hozott, a Tisza-partiak a szezon egyik legjobb teljesítményét nyújtva a 40. percig vezettek is a rivális otthonában, a hajrát azonban nem bírták, és végül 30-27-es vereséget szenvedte.

Balogh Zsolt a magyar együttes válogatott jobbátlövője kilenc gólt szerzett a szkopjei összecsapáson, a mérkőzés előtt azt mondta a klub hivatalos honlapján, hogy egységes csapatjátékkal legyőzhető a Vardar.

A vendégek kezdték jobban a meccset, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, egy-két góllal vezettek, a 15. percben először volt három a különbség a csapatok között (6-9). Ekkor a szegediek elkapták a fonalat és négy perc alatt egyenlítettek (9-9), majd egy hosszú hullámvölgy következett, kilenc percig nem dobtak gólt, szerencsére a Vardar is csak hármat szerzett ebben az időszakban (28. perc: 9-12). A hajrá megint a magyaroké volt, akik a szünetre egy gólra csökkentették a különbséget. A 26. percben megsérült a szegediek horvát kapusa, Marin Sego, helyére a spanyol válogatott José Manuel Sierra állt be, és az első felvonás utolsó percein kívül a teljes második játékrészt is végig védte. (A találkozó után elvégzett MRI-vizsgálat során súlyos lábszársérülést állapítottak meg Segónál, aki hosszabb időre nem áll Juan Carlos Pastor vezetőedző rendelkezésére.)

A második félidőben agresszívebben kezdett a Szeged, elbizonytalanodott a Vardar. A magyar bajnoki ezüstérmes a 39. percben első alkalommal vezetett a mérkőzésen (15-14), szinte „felrobbant a csarnok”, olyan fantasztikus volt a hangulat, ami kicsit meg is fogta a vendégeket. Egy-két góllal vezettek a vendéglátók, de elhúzniuk nem sikerült, a macedónok folyamatosan „látótávolságon” belül maradtak. A 49. percben még két góllal vezettek a magyarok (19-17), két perccel később viszont már a vendégeknél volt az előny (19-20). Egyre fáradtabb lett a Szeged, a Vardar a hajrában is be tudott vetni friss embereket. A hősiesen küzdő szegediek az 55. percben még egyenlítettek (21-21), de több gólt már nem szereztek, a szkopjeiek viszont még kétszer betaláltak, és 23-21-re nyertek.

„Gratulálok a Vardarnak a győzelemhez, de többet érdemeltünk – mondta Juan Caros Pastor a mérkőzés után a szegediek hivatalos honlapján. - Dibirov két labdaszerzése és Sterbik védései eldöntötték a meccset. Az utolsó előtti támadásban csak a bírók nem látták, hogy mi történt. Szerintem két perc és hétméteres volt, ők továbbengedték. A Vardar ebből gyors gólt szerzett. Ezt nem tudjuk megváltoztatni, fel kell emelnünk a fejünket, mert nehéz így kikapni. Megnézzük a hibáinkat, és kijavítjuk azokat. Sokat javult a csapatunk a breszti találkozó óta. Nem most fejeződik be a Bajnokok Ligája. Fontos meccs volt a mai, mivel elsők lehettünk volna a tabellán, ha nyerünk. A mi utunk az, hogy dolgozzunk és javuljunk a következő mérkőzésekre. Minél jobb helyezést kell kiharcolnunk a tabellán.”

„Gratulálok a Szegednek, mert jól védekezett – emelte ki Raul Gonzalez, a Vardar trénere. - Az első félidő a miénk volt, a másodikban viszont sokkal jobban kézilabdázott a Szeged, folyamatosan variálta a védekezését, nehéz győzelmet arattunk.”

Bajnokok Ligája
B csoport 11. forduló:
MOL-Pick Szeged – Vardar Szkopje 21-23 (11-12)
A B csoport állása: 1. Vardar Szkopje 16 pont/11 mérkőzés, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 14/10, 3. MOL-Pick Szeged 13/11 (296-277), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 13/10 (281-276), 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/11, 6. IFK Kristianstad (svéd) 6/10, 7. PPD Zagreb (horvát) 5/11 (262-286), 8. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 5/10 (277-302)
Az A csoportban a Telekom Veszprém szerdán 27-25-re nyert a német THW Kiel otthonában.
Az A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 20 pont/11 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 18/11, 3. Telekom Veszprém 12/11, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/10 (274-256), 5. THW Kiel 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock (lengyel) 8/11, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/11, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/10
A csoportokból az első helyezettek közvetlenül bejutnak a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőben folytatják szereplésüket.