Az Európai Unió csalás elleni hivatala, az OLAF amiatt vizsgálódik a francia elnökjelöltségért induló politikus ellen, mivel a vádak szerint uniós forrásokból fizette otthoni politikai stábjának egyes tagjait. Az EU szabályai szerint azonban az EP képviselői csak azokat a munkatársaikat fizethetik brüsszeli pénzből, akik ténylegesen az EP-ben dolgoznak. Le Pentől összesen 340 ezer euró visszafizetését követelik, ő azonban ezt mindeddig visszautasította.
Marine Le Pen 2004 óta EP-képviselő. Az EP szerint a jogsértések azóta történtek, hogy 2011-ben átvette apjától a Nemzeti Front vezetését. A vizsgálat szerint a politikus asszony legalább 20 alkalmazottja uniós pénzekből pártmunkát végzett, távol az EP brüsszeli, strasbourgi, luxembourgi irodáitól.
A rendőrségi razzia idején Marine Le Pen nem volt Franciaországban, épp Bejrútban folytatott tárgyalásokat Michel Aoun libanoni elnökkel. A párt képviselői szerint a „hamis állások” miatt indított rendőrroham nem más, mint kísérlet a francia államfőválasztás befolyásolására. Marine Le Pen a felmérések szerint a voksok 27 százalékával az élen végezhet az elnökválasztás április 23-án esedékes első fordulójában, de alulmaradna a második fordulóban.