A konferencia első napján Trump két bizalmi embere, Reince Priebus kabinetfőnök és Steve Bannon főtanácsadó a legnagyobb egyetértésben, közösen lépett fel. Mindketten erősködtek, hogy a média hamisan állítja be a helyzetet a Fehér Házban, nincs káosz, nincsenek belső ellentétek, ugyanazért a célért dolgoznak.
Kettejük közül Bannon, a szélsőjobboldali Breitbart hírportál volt vezetője áll közelebb az elnökhöz, gyakran „Bannon elnök”-ként hivatkoznak rá, azt sejtetve, hogy ő az igazi ihletője Trump sokszor ellentmondásos döntéseinek. A hagyományos washingtoni politikai elithez tartozó Priebus, a Republikánus Nemzeti Bizottság (RNC) volt vezetője azért kapta a személyzeti főnöki megbízatást, hogy rendet tartson az elnöki stábban, ez azonban csak hellyel-közzel sikerül. Priebus eltökéltnek, hihetetlenül lojálisnak írta le Bannont, aki pedig fáradhatatlanként jellemezte Priebust.
Bannon szerint az elnök „mániákusan fókuszál” kampányígéretei teljesítésére. A Trump rossz szellemének tartott tanácsadó ezúttal is megismételte, hogy Washingtonban a hagyományos média „az ellenzéki párt”, s azt jósolta, hogy a „globalista sajtó” soha nem fogja elfogadni Trump gazdasági nacionalizmusát.
A CNN meg nem nevezett forrásokra hivatkozva állította csütörtök esti műsorában, hogy a Fehér Ház tisztségviselői az FBI mellett a vélelmezett orosz kapcsolatokat vizsgáló más ügynökségek segítségét is kérték, hogy cáfolják meg a sajtóban megjelent híreket Trump és környezete orosz kapcsolatairól. Ezekről a kapcsolatokról a The New York Times írt február 14-én. Reince Priebus, a Fehér Ház kabinetfőnöke tagadta az információk valóságtartalmát, a CNN azonban ismét felmelegítette a történetet, hozzátéve, hogy Priebus először az FBI igazgatóhelyetteséhez, Andrew McCabe-hez fordult, majd ezután vette fel a kapcsolatot James Comey igazgatóval. A CNN állítását sem a Fehér Ház, sem az FBI nem akarta kommentálni. Lásd még: Trump és az oroszok - A Fehér Ház cáfolatot kért az FBI-tól