Leslie Mandoki;’56-os emlékév;

2017-02-28 08:55:00

Orbán kedvenc zenésze is profitál az '56-os emlékéven

Vélhetően Leslie Mándoki is megszedi magát az '56-os emlékéven, amelyre nemrégiben újabb 227 milliót utalt ki a kormányzat. Ugyanis a vonatkozó határozat szerint a pénz egy az "1956-os forradalom és szabadságharc emlékévéhez kapcsolódóan megvalósuló berlini, londoni és párizsi kulturális-művészeti rendezvényről" készült koncertfilmre költhető el. Érdekes egybeesés, hogy a Németországban befutott magyar zenész The Man Doki Soulmates nevű formációja pont ebben a három fővárosban turnézik márciusban - vette észre a Napi.hu. 

Nem ez lenne az első alkalom, hogy Mándoki közpénzen zenél: 2015-ben a Miniszterelnökség 94 milliót költött arra a Várkert Bazárban tartott koncertre, amelyen többek között a Soulmates is fellépett. A közönség soraiban Orbán Viktor és felesége is láthatóan jól mulattak, erről a Blikk felvételt is készített:

Bár a kancellária nem árulta el, Mándokiék pontosan mennyit kaptak, a 444 azért kiszámolta: akkoriban 94 milliónyi gázsiért a Sziget fesztiválon gyakran megforduló Major Lazer négy koncertet is adott volna, és a szintén világhírű David Guetta is kiszorított volna egy fellépést.

Az '56-os emlékévvel kapcsolatban egyébként továbbra sem tudni, hogy az azt koordináló bizottság mire költött el nagyjából 15 milliárd forintnyi közpénzt. Nemrégiben lapunk azt próbálta meg kikérni a Schmidt Mária vezette '56-os Emlékbizottságtól, hogy miért, és mennyiért reklámozzák még mindig a forradalom 60. évfordulóját, hiszen a kerek dátum tavaly volt. Ugyanis mióta döntés született az olimpiai reklámkampány leállításáról, az ’56-os üzenetek újra megjelentek a médiában (döntően a kormánypárti oldalon), illetve a köztéri plakátokon. A bizottságot nem értük el, a szintén Schmidt vezette Terror Háza sajtóosztálya pedig annyit közölt, tévedünk, az emlékév még június 16-ig tart.

Addig pedig egyetlen szerződést sem fognak kiadni, mert a bizottságot szintén elnöklő Balog Zoltán miniszter szerint ha menet közben is bele lehetne látni a pénzügyekbe, az csak megzavarná a lebonyolítást. A kormányzati politikusokkal teletömött bizottság – egyebek között Wittner Mária, Kövér László, Lovász László és Fekete György is a testület tagja – sok kritikát kapott a titkolózásért. Schmidt az őket pénzszórással vádolóknak korábban azt mondta: a „baloldali-liberális-jobbikos mé­diatengely” összehangolt támadásáról van szó. A bizottság szerint a kritikák „a kommunista és náci diktatúra lejárató kampányait” idézik – mondta az emlékév kormánybiztosa.