Olimpia már biztosan nem lesz Budapesten, űrközpontunk azonban még lehet. A Tokaj, a Felső-Tisza és a Nyírség turisztikai fejlesztésének részeként ugyanis 3 milliárd forintból építenek „space-központot”, amire a helyi önkormányzat nem is pályázott.
Bardi Béla polgármester a Szon.hu-nak elmondta, hogy eredetileg csak egy kiállítóteremre pályázott, hogy a faluba kerülhessen a bezárt Közlekedési Múzeum űrrepülés-történeti kiállítása és a repüléstörténeti anyag egy része. Ebből nőtte ki magát a space-központ, bár hogy ez pontosan mit takar, az a Magyar Közlönyből nem derül ki, és Gyulaháza vezetője sem árult el részleteket.
Gyulaháza egyébként igencsak kiesik az ország vérkeringéséből, Kisvárdától délre, Nyíregyházától keletre, Mátészalkától északra van, még a közelben futó 4-es főút is elkerüli. Viszont itt született az ez idáig egyetlen magyar űrhajós, Farkas Bertalan, így a községnek van már Gagarin-szobra és űrkiállítása is.
Szintén a Tokaj, a Felső-Tisza és a Nyírség turisztikai fejlesztésének részeként 2,5 milliárd forintos üveghíd épül Sátoraljaújhelyen. A Vastagbőr blog szerint az építmény a világ leghosszabb üveghídja lenne, ugyanis 700 méteres hosszával 270 métert verne az eddig csúcstartó kínai függőhídra.
A kormány ezen kívül arról is döntött, hogy kétmilliárdból felújítja a tokaji Rákóczi-várat, Makovecz-pavilont épít Tokajban, Kisvárdán – azaz Seszták Miklós fejlesztési miniszter városában – pedig fürdőt újít fel 2,3 milliárdból.