Reuters, Financial Times
A hírügynökség értesülése szerint a Bizottság elnöke ismerteti az uniós biztosokkal, hogy miként képzeli el a többsebességes Európát, hivatalosan azonban csak a március 25-i római csúcson terjeszti elő, de őszig, a jelentősebb európai választások után vár választ a tagállamoktól a javaslatára. Juncker az egységet igyekszik megerősíteni a Brexit után, arról igyekszik meggyőzni a kiábrándult európai szavazókat, hogy érdemes fenntartani az Uniót.
A keleti tagállamok tartanak attól, hogy megfosztják őket a közösségi támogatások jelentős részétől, miután a francia elnök már most azzal vádolt meg több országot, hogy fejőstehénnek nézik Brüsszelt. Az EU-t ugyanakkor főként a magyarok és a lengyelek idegesítik, amiért megszegik a demokratikus szabályokat.
Közeleg az Európai Tanács elnökének újraválasztása, Lengyelország meglebegtette, hogy új jelöltet állítana Donald Tuskkal szemben - írja a FT. Hírek szerint a lengyel kormányfő tapogatózik ebben a kérdésben, mit szólnának a tagállamok ahhoz, ha az Európai Parlament egyik lengyel képviselőjét, Saryusz-Wolskit javasolnák a posztra. Kaczynski és Tusk között jelentősek a személyi ellentétek is, Magyarország valószínűleg a Jog és Igazságosság mellé áll a küzdelemben, de más nem, mert a Tanács elnöke népszerű Brüsszelben, elismerést vívott ki eddigi teljesítményével.