Két embert a hírrovatból, egyet a sporttól bocsátottak el, egyet pedig az Origo fél éve indított életmódmagazin, az unikornis.hu-tól. Volt, aki azt mondta az Indexnek: a következő egy-két napban többen is inkább önként felállnak, a szerkesztőségben nagy a feszültség az elbocsátások miatt.
„Behívtak minket egyenként, két HR-es munkatárs várt az asztalnál a vezérigazgató által már aláírt felmondással” – mondta az egyik elbocsátott a portálnak. Az elmúlt év ismeretében nem lepte meg a felmondás, ahogy az sem, hogy ezt létszámleépítésre hivatkozva tették. „Egy hónap a felmondási időnk, de kérték, hogy ne is menjünk már be, nem is tudnánk, a belépőnket, a laptopunkat is leadtuk már.”
Az elmúlt egy évben jelentősen átalakult a szerkesztőség összetétele, miután a Magyar Telekom megvált a veszteséges Origo Zrt.-től és a portál, illetve a lapcsalád a Matolcsy György unokatestvéréhez, Szemerey Tamáshoz közel álló Száraz István tulajdona lett. A VS.hu-t kiadó New Wave Produktions Kft. mögött is Szárazt kell keresni, amit ő maga ismert el. Az Origót pedig a New Wave Média Kft.-n keresztül tulajdonolja a korábban a jegybanki alapítványok által is megtámogatott Száraz.
Még az Origo 2015 végi 4,2 milliárdos összegű eladása előtt, 2014-ben távoztak a laptól azok az újságírók és szerkesztők, aki nem értettek egyet az akkori főszerkesztő kirúgásával. Bár Sáling Gergő hivatalosan „közös megegyezéssel” távozott, a sajtóban elterjedt vélekedés szerint a főszerkesztőt Lázár János nyomására küldték el állásából. Az Origo cikkeiből derült ki ugyanis, hogy Lázár külföldi útjain nem spórolta az állam pénzét: hét éjszaka körülbelül kétmillió forint közpénzt költöttek el szállodákban. Lázár végül kétmillió forintot fizetett vissza a költségvetésnek.
Az Origo akkori szerkesztőségének többsége követte Sálingot, helyükre kerültek a mai kirúgandók. A mostani, a kormány seggéből alig kilógó hírportál legtöbbjük számára vállalhatatlanná vált. Az Indexnek a szerkesztőség egy tagja azt mondta: „Van, aki kivárt, anyagi okokból nem tudott elmenni, és inkább nyelt egyet, és dolgozott tovább az irányt váltott Origónál, de van, akinél most mégis betelt a pohár és akár úgy is felmond, hogy nincs biztos helye máshol.” Volt, aki rezervátumnak hívta a hírrovatot, ahova „még vissza lehetett vonulni”, a felmondások alapján úgy tűnik, mostanra ez is megszűnt.