kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;

2017-03-06 06:51:00

Döntöttek a kapusok

Leginkább a második félidőben mutatott játéknak köszönhetően hazai környezetben 26-21-re győzött a PPD Zágráb ellen, így továbbra is versenyben van csoportja harmadik helyéért a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A továbbjutásukat korábban biztosító Tisza-partiak a szombati sikert követően szerdán idegenben zárják a csoportkört.

Noha már márciust írunk, a háromszor próbálkozó Szeged jelen naptári évben még nem nyert mérkőzés a legrangosabb európai kupasorozatban. Ilyen előzmény után az egyenes kieséses szakaszban várhatóan kedvezőbb ellenfelet biztosító csoportharmadik hely megszerzése szempontjából kulcsfontosságúnak ígérkezett a horvátok elleni szegedi ütközet.

A kézilabdapályán a kezdetben kiválóan védekező vendégek vezettek, az előzetesen esélyesebbnek tartott Szeged a 24. percben volt először előnyben. A gólokban bővelkedő első felvonás végén végül 14-12-őt mutatott az eredményközlő.

A térfélcserét követően aztán egy hármas szériának köszönhetően tovább növelte előnyét a pályaválasztó. Utóbb kiderült, hogy ezek a percek döntőnek bizonyultak: a vendégek akkor sem tudtak faragni a hátrányukból, amikor a magyarok hosszú percekig gólképtelenek maradtak. A klub honlapjának nyilatkozó vezetőedző szerint is a második harminc percben nyerték meg a csoportmeccset. „Nagyon fontos győzelmet arattunk ma este. Gratulálok a játékosaimnak a hozzáállásukért, mert nagy szívvel játszottak. A védelem és a kiváló kapusteljesítmény volt a kulcs, főleg a második félidőben. Ott dőlt el a meccs, amikor négy góllal el tudtunk lépni a Zagrebtől” – nyilatkozta a szakember, aki a csarnokban tapasztalható fantasztikus hangulatot is kiemelte. – Gratulálok a szurkolóknak is, mert hatvan percig nyomták előre a csapatunkat a győzelem felé. Ki kell pihennünk magunkat, valamint a szerdai meccsig a sérülteknek rendbe kell jönniük.”

Silvio Ivandija, a PPD Zagreb vezetőedzője a vereség után érthetően a pozitívumokat próbálta kiemelni. „Az első félidőben jól játszottunk, hét a hat ellen tudtunk problémákat okozni a Szegednek. A második játékrészben rosszabbul játszottunk, több technikai hibát elkövettünk és a kapusaink sem teljesítettek jól” – mondta a szakvezető.

A csoportban a 14., utolsó játéknapot szerdán a szegediek kezdik: Frankfurtba látogatnak, ahol a csoport első helyére hajtó német Rhein-Neckar Löwen lesz az ellenfél.

Ugyancsak Németországban és szintén szerdán egy másik, magyar érdekeltségű párharcra is sor kerül, hiszen a BL A csoportjában a Flensburg a Császár Gáborral felálló Kadetten Schaffhausen együttesét fogadja. A válogatott irányító várható szereplésén túl a Telekom Veszprémmel való rivalizálás miatt lehet érdekes ez az összecsapás, különösen annak fényében, hogy a németek szombaton legyőzték a Silkeborg együttesét. Amennyiben a Flensburg sikerrel veszi a svájciak elleni akadályt is, úgy a szombati, veszprémi Telekom-Flensburg összecsapás lesz hivatott dönteni a csoportharmadik kilétéről.

A férfi kézilabda BL eredményei
A csoport
Szombaton játszották: Flensburg-Silkeborg 26-24
1. Barcelona 22 pont (12 mérkőzést játszott), 2. PSG 20/12, 3. Veszprém 16/13, 4. Flensburg 13/12, 5. Kiel 11/12, 6. Orlen Wisla Plock 8/12, 7. Silkeborg 6/13, 8. Schaffhausen 2/12
B csoport
Szombati eredmények: Szeged-PPD Zágráb 26-21, Kristinstad-Kielce 29-25, Meshkov Breszt-Vardar 30-26
A csoport állása: 1. Vardar 18 pont, 2. Löwen 17, 3. Kielce 16, 4. Szeged 15, 5. Meshkov 14, 6. Celje 9, 7. Kristinstad 8, 8. PPD Zágráb 7.
Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket.