Dániában gázolt, de nem bánja a Győri Audi

2017.03.06. 06:57
FotÓ. MTI/Krizsán Csaba
Kiütéses győzelmet aratott és a csoportelsőséget is megszerezte a Győri Audi ETO KC a női Bajnokok Ligája középdöntőjében a sereghajtó Esbjerg ellen. Ambros Martin együttese hazai pályán 33-22-re bizonyult jobbnak dán riválisánál és az utolsó forduló eredményeitől függetlenül az első helyen jutott tovább.

A találkozó eleje szorosan alakult, 4-4-ig jól tartották magukat a tartalékos csapattal Magyarországra érkezett vendégek. Ezután viszont hét percig nem szereztek gólt, a győriek elhúztak, és már az első félidőt megnyugtató előnnyel zárták (17-11). A második játékrészben is fölényben játszottak a győriek, akiknek a győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben. A záró fordulóban a magyar együttes tétnélküli találkozón lép pályára a norvég Larvik vendégeként, mert mindenképpen az első helyen jut be a nyolcaddöntőbe.

Szenvednie kellett az egy pontért a másik magyar BL-résztvevőnek, az FTC-Rail Cargo csapatának. A fővárosiak hiába vezettek a 25. percben 11-7-re a német Thüringer HC vendégeként, a második 30 percben komoly hullámvölgybe kerültek - többek között egymásután öt hétméterest is elrontottak - öt perccel a vége előtt már négy góllal a németek vezettek (28-24). A ferencvárosiak azonban nem adták fel, és a hajrában két értékesített büntetővel döntetlenre mentették a találkozót (29-29). Mivel a közvetlen vetélytárs Vardar kikapott Metzben, a magyarok pontelőnnyel várják az első helyről a befejező kört.

Ritmikus gimnasztika - A második csoportban

A magyar felnőtt csapat a 15-ös sorszámot kapta a májusi, budapesti ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság szombati sorsolásán, így a második csoportban mutathatja be gyakorlatát a pénteki selejtezőben.

A juniorok között a magyarok a 4-es sorszámot kapták a budapesti Hotel Nemzetiben rendezett sorsoláson. Körmendy-Ékes Judit, a hazai szövetség elnöke elégedett volt a sorsolás után.

„Ebben a sportágban mindenki menekül az egyes számtól. Örülök, hogy mi a 15. helyen léphetünk a közönség elé, a juniorok esetében jobb lett volna egy nagyobb szám, de összességében nem vagyok elégedetlen" - összegzett.

Három sárga, egy piros a palermói mérlegünk

A 78. percben kiállította a játékvezető Balogh Norbertet, a Palermo magyar légiósát a Torino elleni olasz élvonalbeli bajnoki labdarúgó-mérkőzésen.

A Debrecenből szerződtetett magyar játékosnak már volt sárga lapos figyelmeztetése, amikor hátulról rácsúszott ellenfele lábára, a durva szabálytalanságért megkapta második sárga lapját. A csapat másik magyar futballistája, Sallai Roland szintén a kezdő tizenegyben kapott helyet, az 56. percben sárga lapos figyelmeztetésben részesült, pár perccel később lecserélték.

A Palermo 3-1-es vereséget szenvedett a Torino vendégeként, és folyamatosan csökkennek esélyei a bennmaradás kiharcolására, jelenleg hét pont választja el az együttest az első osztályú tagságot garantáló 17. helytől. A listavezető Juventus 1-1-et játszott az Udinese vendégeként, előnye mégis nőtt az üldöző AS Romával szemben (és immár nyolc pont), miután a fővárosi együttes hazai pályán 2-1-re kikapott a Napolitól.