Thomas Doll, a ferencvárosiak német trénere a mérkőzés után a televíziós nyilatkozatát és a hivatalos sajtótájékoztatót is kemény kritikával kezdte.
„Olyan talajon rendezték a rangadót, amelyen teheneket szoktak legeltetni, Németországban az ötödosztályban rendeznek mérkőzéseket ilyen körülmények között – dühöngött a szakvezető. – Ezen a pályán lehetetlen volt magas színvonalon játszani, ha Magyarországon jó meccseket akarnak látni, akkor ehhez megfelelő pályákra van szükség.”
Balajcza Szabolcs, az újpestiek kapusa a nemzetisport.hu-n azt mondta, hogy régebben a lila-fehérek büszkélkedtek az egyik legjobb talajú pályával, múlt kedden az erre illetékes szakemberüket is meglepte a felújítások után a játéktér nagyon rossz állapota. A hálóőr bízik benne, hogy az elkövetkező hetekben jelentősen javul a talaj minősége az újpesti stadionban.
„Amikor októberben a felújítás elkezdődött, a Nemzeti Sportközpontok átadta a stadiont a kivitelezőnek – tájékoztatta a Népszavát Tóth András, a Szusza Ferenc Stadion létesítményvezetője. - Az Újpesti Torna Egylet alkalmazottjaként különösebb közöm nem volt a stadion felújításához, tehát a gyep karbantartásához sem. Ami engem bánt, hogy most mindenki próbálja másra kenni a hibát meg a problémákat: például azt, hogy milyen állapotban van a gyep. Pedig a stadion 2001-es átadása óta nyilvánvaló, hogy ezt a pályát március közepéig normálisan használni nem lehet, ugyanis a pályának az egyharmad része le van árnyékolva október végétől egészen március közepéig. Amikor ilyen fagyok vannak, mint most is voltak januártól, a talaj 40-50 cm mélyen lefagy. Eleve egy elfuserált konstrukció volt így ezt a tetőt megépíteni.”
A korábbi újpesti játékos szerint, rengeteget dolgoztak a találkozó zavartalan megrendezéséért.
„Az UTE és a Nemzeti Sportközpontok részéről az utóbbi hetekben mindent megtettünk azért, hogy a pálya használható legyen a bajnoki rajtra – folytatta a vezető. - Nehezményezem, hogy akik most kritizálnak, nemhogy megköszönték volna azt a munkát, amit az UTE és az NSK munkatársai jégvágókkal, jégtörőkkel a hóban végeztek, csak hogy játékra alkalmas legyen a pálya. A Megyeri úton ez 2001 óta problémát jelent. Ha azóta ezen nem tudott változtatni senki, akkor miért csodálkozik Thomas Doll és mindenki más is, amikor a pályának az egyharmada még csak most kezd felolvadni és aránylag magához térni, miközben kétharmada dús fűvel rendelkezik? Az FTC vezetőedzőjének egyébként nagyon könnyű beszélni a Groupama Arénából, hiszen az Üllői úti talán Európa legmodernebb létesítménye.”
A ferencvárosi sajtóosztály eddig nem reagált vasárnapi megkeresésünkre, azt szerettük volna, ha Doll összeállítja számunkra a magyar élvonalbeli csapatok stadionjainak rangsorát a pályák talajának állapota szerint.
Az MLSZ-nél arról érdeklődtünk, ki a felelős azért, hogy egy felújított stadionban borzalmas talajon rendezték az NB I legnagyobb érdeklődéssel kísért rangadóját, illetve kell-e szankciótól tartania a szókimondó edzőnek vagy a pályát nem megfelelően előkészítő hazai klubnak?
„A mérkőzés előtt a játékvezető vizsgálta meg a pálya talaját, és játékra alkalmasnak ítélte meg – mondta a Népszavának Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője. – Sem Thomas Dollnak, sem az Újpestnek nem kell szankciótól tartania. A német szakember elmondta a véleményét, a hazai klub pedig mindent megtett azért, hogy megfelelő körülményeket biztosítson a találkozó lebonyolítására. Az igaz, hogy az újpesti stadion egy részét most újították fel, ez azonban a pálya talaját nem érintette. A Szusza Ferenc Stadionban rendezi az Újpest mellett a Vasas is a hazai mérkőzéseit, a múlt héten mindkét klub szakmai stábja megnézte a pályát, és játékra alkalmasnak találta.”
Az MLSZ infrastruktúra-szabályzata rendelkezik arról, milyen körülményeket kell biztosítani a stadionon belül.
„Az előírások szerint megfelelő minőségű pályán kell megrendezni a meccseket, azért, hogy ez garantálva legyen, a szövetség februárban pályakarbantartó-tanfolyamot indított, ami áprilisig tart, de a sok jelentkező miatt lesz újabb kurzus is – emelte ki a szövetség szóvivője. – A 2017/2018-as szezonban minden klubnál kell lennie olyan szakembernek, aki elvégezte ezt a tanfolyamot, ahol többek között növénytant, talajtant, környezetvédelmet és a gyep ápolásával kapcsolatos tudnivalókat kell elsajátítani, illetve ezekből vizsgázni.”
Sipos hozzátette: a klubok részéről nagy az érdeklődés, több mint ötvenen jelentkeztek a tanfolyamra.