Néhány hete kezdődött az MSZP miniszterelnök-jelöltje ellen lejáratási kampány, amikor a Fidesz-lapok és -tévécsatornák azzal álltak elő: a Botka László által 15 éve vezetett Szeged város valamennyi uniós fejlesztési közbeszerzését egyetlen cég, a Szeviép nyerte el, amely később 11 milliárd forintos tartozást és 500 kisemmizett vállalkozót hagyott maga után. Botka László rövidúton cáfolta ezt, sőt, azt mondta: a szegedi önkormányzatnak egyetlen szerződése sem volt ezzel a céggel. Az MSZP már akkor közölte: "a Fidesznél annyira félnek Botkától, hogy beírták az internetes keresőbe a „Szeged” és a „botrány” szavakat, majd miután rátaláltak a 7 éve megszűnt Szeviép-ügyére, most boldogan hajtogatják, hogy Orbán Viktor kihívója adjon magyarázatot".
Maga a szegedi polgármester is egyetért azzal, hogy nem véletlenül indult meg a karakterrombolási kísérlet ellene, de Botka szerint nemcsak a sztori, az azt közlő kormánymédiumok hitelessége, de a próbálkozás maga is gyenge. "Bárhogy is igyekeznek a saját maguk által elismert hazugságokkal támadni, a szegedi önkormányzat a vezetésem alatt nem kötött és köt kifogásolható kontraktusokat, és semmilyen szerződéses kapcsolatban nem állt a Szeviép nevű céggel sem" - ismételte meg most lapunknak. Tegnap ugyanis az érintett médiumok - elsőként a TV2 Tények című műsorszáma - már azzal álltak elő: Botka hazudik, mert a Közbeszerzési Értesítő szerint a megyei jogú város több száz fejlesztési beruházásából kettőben szerepelt ez a cég. Az általuk idézett Értesítő szerint a Szeviép 2005-ben és 2009-ben két szerződés keretében összesen több mint 9 milliárd forintos megbízást kapott Szegeden, emellett a Ligetfürdő építésével kapcsolatban 6,9 milliárd forintos megbízást nyertek el, három szerződés keretében. Ebben az esetben ugyan a megbízó a Ligetfürdő Ingatlanfejlesztő és Fürdőüzemeltető Kft. volt, ami azonban szerintük százszázalékos önkormányzati tulajdonban volt abban az időben.
Botka ezzel kapcsolatban lapuknak elmondta: nem érzi úgy, hogy érdemes számon kérni a tényeket a Tényeken, ugyanakkor az már-már komikus, hogy előbányásztak két olyan szerződéses megbízást, amelyből az egyiket értelemszerűen nem az önkormányzata kötötte - ezt maga a híradás is elismerte, hiszen a fürdővállalat valójában nem százszázalékosan önkormányzati tulajdonú -, a másikat pedig szintén nem a polgármester hozta össze az érintett céggel, hanem a Szeviép is részese volt egy háromtagú konzorciumnak, mely elnyert egy beruházásra kiírt közbeszerzést. Ugyanakkor ebben az esetben a Botka-vezette önkormányzat később maga érvényesítette bírósági úton a város jogait úgy, hogy mintegy kétszázmillió forintot visszapereltek késedelmi kötbérként mind a három érintett cégtől.
Botka szerint "bárhogyan próbálkozik a Habony-sereg", nem lesz kapcsolat közte és az ominózus, 2010-ben felszámolt cég között. Sőt, a szocialista miniszterelnök-jelölt felhívta a figyelmet arra: a megszűnt Szeviép tulajdonosának üzleti partnere éppenséggel a Fidesz korábbi gazdasági alpolgármestere, Tímár László volt. A cég másik vezetője pedig a felszámolás után egy Fidesz-közeli oligarchának, pontosabban a kormánypárt volt gazdasági háttérembernek lett a tanácsadója - jegyezte meg, hozzátéve: a próbálkozás annyira gyenge, hogy több szót nem érdemel. Botka szerint ugyanakkor az azonnali, kizárólag a közvélemény befolyásolására, nem pedig az érdemi vitára vagy politizálásra építő médiakampányból kitűnik: a Fidesz egyáltalán nem magabiztos, tudja, hogy az ország megjavítását célzó, igazságos közteherviselést és társadalmi békét célul kitűző új, baloldali politika valódi alternatíva az Orbán Viktor által megosztani, szegények és gazdagok feudális világává tenni akart Magyarországon, ettől pedig tényleg "beijedtek a fiúk" - ismételte meg.