Bundesliga;Hertha BSC;Hoffenheim;25. forduló;RB Leipzig;

2017-03-20 06:53:00

Csak Szalaiék nyertek

A magyar érdekeltségű csapatok közül egyedül a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim – a magyar válogatott csatár a kezdő tizenegyben lépett pályára, az 58. percben cserélték le – nyert a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában.

Julian Nagelsmann csapata a Bayer Leverkusennél bizonyult jobbnak 1-0-ra, ezzel megszakítás nélkül tizenharmadik hazai bajnokiján maradt veretlen, ami új klubrekord. Szintén először fordult elő a hoffenheimiek történetében, hogy egy szezonon belül oda-vissza legyőzték a Leverkusent. A vendégek másfél hete kinevezett trénere, Tayfun Korkut az első leverkuseni tréner a klub történetében, aki két vereséggel mutatkozott be a gyógyszergyáriak kispadján.

Az újonc RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban annak ellenére szenvedett 3-0-ás vereséget a Werder Bremen otthonában, hogy ugyanannyi veszélyes helyzete volt, mint a házigazdának. A brémaiak Alexander Nouri tréneri kinevezése óta veretlenek, öt meccsen tizenhárom pontot szereztek.

„Nagyon egységesek voltunk, óriási dicséretet érdemel az egész csapat – értékelt a lefújás után Nouri. – Nagy a harc a helyezésekért a tabellán, nem szabad hibáznunk, ha nem akarunk lemaradni.”

„Az első félidőben több helyzetünk is kimaradt, legalább egy gólt megérdemeltünk volna – mondta Ralph Hasenhüttl, a lipcseiek szakvezetője. – Az első két gól fájdalmas volt, jól használta ki a lehetőséget a Bremen. A hajrában mindent megpróbáltunk, jókor jön a bajnoki szünet, lesz lehetőségünk erőt gyűjteni.”

A Hertha BSC Dárdai Pál vezetőedzővel a kispadon 4-2-re kikapott Kölnben, a hazaiaktól Anthony Modeste háromszor vette be a berliniek kapuját.

A listavezető Bayern München Thomas Müller találatával nyert 1-0-ra a Borussia Mönchengladbach otthonában.

Bundesliga, 25. forduló: Dortmund-Ingolstadt 1-0, Bremen-Leipzig 3-0, Köln-Hertha BSC 4-2, Wolfsburg-Darmstadt 1-0, Hoffenheim-Leverkusen 1-0, Augsburg-Freiburg 1-0, Frankfurt-Hamburg 0-0, Mainz-Schalke 0-1, Mönchengladbach-Bayern München 0-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 62 pont, 2. RB Leipzig 49, 3. Dortmund 46.