Az eset még tavaly december elsején történt: „este kilenc után megkaptam a második infarktusomat, orvosként pontosan tudtam, hogy baj van. Korábban már túlestem koszorúér tágító beavatkozáson. Hívtam a mentőt esetkocsi érkezett, megcsinálták az EKG vizsgálatot. Az erről készült papírcsíkra maga a gép is jelezte: abnormális az EKG, megjelölve az infarktusra jellemző elváltozást is. Ennek ellenére az esetkocsi nem vitt el. Ilyenkor a szakmai protokoll szerint általában egy úgynevezett telemetrikus készülékkel közvetlenül a miskolci kórház kardiológiai osztályára kellett volna továbbítaniuk az adatokat, de ez sem történt meg.
Azt mondták, ha rosszabbul leszek, hívjam őket újra. Rosszul voltam, a saját házi gyógyszertáramból adtam magamnak vérhígítót, majd újra hívtam a mentőket. Ekkor már csak szállító kocsi érkezett, ugyan elvittek, de nehéz volt meggyőzni őket, hogy olyan helyre menjünk, ahol van szívkatéteres labor. Végül a miskolci, megyei kórház sürgősségi osztályára már fel sem vettek, miután meglátták az esetkocsi által készített EKG-t, azonnal az osztályra küldtek, ahol hamarosan elvégezték a szükséges szívkatéterezést és értágítást”
Keszthelyi Gyula panaszt tett a kórházba szállítását megtagadó mentősök viselkedése miatt az Országos Mentőszolgálat Regionális Igazgatóságán.
Válaszában Dr. Breitenbach Géza, az Országos Mentőszolgálat regionális igazgatója azt írta neki: a mentősök mindenben a protokoll szerint jártak el, s valóban látták az abnormális EKG-t, de az eltérés nem volt nagyobb, mint egy korábbi hasonló leletén. Ennek ellenére a mentős kórházba akarta szállítani Keszthelyi Gyulát, „amit a beteg határozottan elutasított. A beteg tiszta tudatú, cselekvőképes volt, tehát ehhez megvolt a joga. A mentőegység vezetője a dokumentumok és az elmondottak alapján a tőle elvárható gondossággal, az oxiológiai alapelvek szerint végezte el a helyszíni tevékenységét”- írta.
A tardi háziorvos az utóbbi állítást, miszerint ő visszautasította volna a kórházba szállítását – határozottan tagadja. Mint mondta: rosszul volt, ő maga kérte, hogy vigyék. De ha meg is tagadta volna, akkor az egészségügyről szóló törvény szerint, arról neki írásban kellett volna tanuk előtt nyilatkoznia, már pedig ilyen papír biztosan nincs a mentősök birtokában. Keszthelyi Gyula az OMSZ válasza után feljelentést is tett foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt. A feljelentését előbb a Mezőkövesdi Járási Ügyészség elutasította. A fellebbezést, melyhez már csatolta a kórházi zárójelentését is, végül elfogadták és a járási ügyész elrendelte a nyomozást.
Keszthelyi doktor történetét február elején először a Vasárnapi Hírek hozta, ma pedig a Blikk is megidézte.
Lapunk most megkereste az ügyben az Országos Mentőszolgálatot is, válaszukban azt írták: egy korábbi megkeresésre utalva az ügyben minden részletre kiterjedő vizsgálatot folytattak, és nem találtak megalapozottnak a panaszt .