Érd;FTC-Rail Cargo Hungaria;női kézilabda-bajnokság;K&H Bank Liga;

2017-03-27 07:53:00

Nem volt esély az újabb érdi csodára

Hat góllal, 31-25-re legyőzte az FTC-Rail Cargo Hungaria az Érdet a női kézilabda-bajnokság szombati rangadóján, így a zöld-fehérek megerősítették második pozíciójukat a K&H Bank Liga tabelláján.

Az Elek Gyula Arénában a kora esti kezdés időpontjában szinte alig lehetett gazdátlan széket találni, s már-már a Bajnokok Ligája mérkőzésekhez fogható hangulat uralkodott. A tét persze indokolta a felfokozott várakozást: a listavezető Győrt üldözők rangadója a jövő évi BL-szerepléssel kecsegtető bajnoki 2. helyezés, illetve a hazaiak szempontjából az őszi vereségért való visszavágás miatt bírt különös téttel.

A találkozót a csarnokba ismételten remek hangulatot varázsoló drukkerek legnagyobb örömére villámrajttal kezdte az FTC, amellyel szemben az Érd 12 perc alatt csupán egyetlen gólig jutott. Ugyan a Mariama Signaté góljaival felzárkózó vendégek 30 perc után már csak hárommal voltak lemaradva, a zöld-fehérek győzelme a folytatásban sem forgott veszélyben: a zöldek szurkolói a hajrához közeledvén csupán akkor aggódhattak, amikor egyik kiválóságuk, Schatzl Nadine a 43. percben a térdét fájlalva hagyta el a pályát. Utóbb kiderült: a balszélső nem szenvedett komoly sérülést.

„Fontos volt számunkra ez a siker, ezért rengeteget készültünk rá. Végig érezhető volt, hogy az Érd nagyon akar nyerni. Az első félidőben még akadt gondunk az átlövőikkel, ám jobb lett a védekezésünk és így magabiztosan szereztük meg a két pontot. Mostantól a Magyar Kupa négyes döntőjére, valamint a Bukarest elleni BL-összecsapásra koncentrálunk” – értékelt a lefújást követő sajtótájékoztatón Nerea Pena, aki kilenc góljával a mezőny legeredményesebbje volt.

A női K&H Bank Liga szombati eredményei: FTC–Érd 31-25, MTK–Győr 22-27, Dunaújváros–Siófok 35-21, Vác–Alba Fehérvár 31-18.

Az élcsoport: 1. Győr 35 pont/18 mérkőzés, 2. FTC 29/17, 3. Érd 26/17.