Ibolya Tibor közleményében az áll: a vádirat szerint az ügy elsőrendű vádlottja 2015 októbere előtt, ismeretlen körülmények között szerzett hamis 100 euró címletű bankjegyeket, és azokból legalább 135-öt az általa üzemeltetett budapesti pizzériában eladott a másodrendű vádlottnak. Az így értékesített bankjegyek értéke 13 500 euró, azaz mintegy négymillió forint volt.
A másodrendű vádlott a harmad-, negyed-, és ötödrendű vádlottal együtt forgalomba hozta a hamis bankjegyeket: interneten meghirdetett műszaki cikkeket, elsősorban mobiltelefonokat vásároltak. A hirdetőknek azt mondták, külföldről érkeznek és sietnek, ezért csak euróval tudnak fizetni. A négy férfi ezután eladta ismeretleneknek a mobiltelefonokat a Keleti pályaudvarnál, a hasznon pedig osztoztak.
A vád szerint így 80 hamis bankjegyet hoztak forgalomba, amelynek elkövetés kori értéke mintegy 2,5 millió forint volt. Az ügy hatod- és hetedrendű vádlottja a vád szerint szintén hamis bankjegyekkel fizetett gyorséttermekben, üzletekben. A Fővárosi Főügyészség a vádlottak többségével szemben bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás miatt emelt vádat, ez a minősített eset öttől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.