Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha BSC;

2017-04-07 07:57:00

Dárdai nem cserélte be fiát

A Dárdai Pál edzette Hertha BSC 1-0-s vereséget szenvedett a Borussia Mönchengladbach vendégeként szerda este a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A vendégek kispadján első alkalommal foglalt helyet Dárdai Palkó, a magyar szakember 17 éves fia, ám a szakberkekben nagyon komoly tehetségként számon tartott futballistát edző-édesapja nem küldte pályára. A hazaiak győztes gólját egyébként a 19 éves Bénes László szerezte, a Dunaszerdahelyen született játékos első alkalommal lépett pályára német élvonalbeli találkozón. „Megérdemelten nyert a Mönchengladbach, a második félidőben sokkal jobban játszott nálunk – mondta a lefújás után Dárdai. – Remélem, nem döntünk rekordot az idegenbeli vereségek számát illetően. Amíg otthon jók és eredményesek vagyunk, addig nincs baj.”

Gól nélküli első játékrész után sokkal mozgalmasabb második felvonásban 3-2-re nyert az újonc RB Leipzig a betegsége után visszatérő Gulácsi Péterrel a kapuban. A vendégek siker nem igazán forgott veszélyben, 2-0-ra és 3-1-re is vezettek, a Mainz a 91. percben tudta egyre csökkenteni a különbséget. A lipcseiek továbbra is a Bajnokok Ligája-részvételt jelentő második helyen állnak.

A másik feljutó SC Freiburg 1-0-ra nyert Wolfsburgban, ezzel felkapaszkodott a hetedik pozícióba, ami Európa-liga-selejtezős szereplést ér a szezon végén.

Bundesliga, 27. forduló:

Augsburg-Ingolstadt 2-3, Mainz-RB Leipzig 2-3, Wolfsburg-Freiburg 0-1, Darmstadt-Leverkusen 0-2, Mönchengladbach-Hertha BSC 1-0. Kedden játszották: Köln-Frankfurt 1-0, Bremen-Schalke 04 3-0, Dortmund-Hamburg 3-0, Hoffenheim-Bayern München 1-0.

Az élcsoport: 1. Bayern München 65 pont, 2. Hoffenheim 55, 3. Hoffenheim 51.