Előfordulhat ugyanis, hogy korlátozott látási viszonyok között kell dolgozniuk a lánglovagoknak. Ez éppúgy lehet egy sötét helyszínen, mint a sűrű füstben való munka. Sokat egyik esetben sem látnak a tűzoltók, így kénytelenek egyéb érzékszerveikre hagyatkozni. Még fontosabbá válik a szaglás, a hallás és a tapintás.
Akkor is jól jönnek a tőle tanultak, ha a tűzoltóknak vak emberrel kell dolgozniuk egy mentés vagy egyéb bevetés során. Tudniuk kell, hogyan érjenek hozzá, mit mondjanak neki, milyen mozdulatokat tehetnek vele, és úgy általában, mire figyeljenek különösen, ha látássérült emberrel találkoznak munkavégzés közben.
– Én vagyok az egyetlen vak tűzoltó Európában, egyben az egyetlen olyan vak, akinek tűzoltói gyakorlata is van – mesélte a lapnak. – Az ország több pontján tartok mentéstámogató tréningeket. Ezek során lényegében begyakoroljuk azokat a dolgokat, amit a tűzoltók az alapfokú tanfolyamon már megtanultak. Mindig hasznos ugyanis, ha van egy érintett is a történetben. Így a gyakorlatok során könnyen kiderülhet, hogy melyek azok a területek, amelyeket érdemes lehet fejleszteni.