Rajt bravúros győzelemmel

A házigazda ukránok felett aratott bravúros 5-3-as győzelemmel kezdte el szereplését a magyar jégkorong-válogatott a divízió I-es világbajnokságon.

A magyar együttes vezető első találata könnyen lehet, hogy az egész torna legszebb gólja volt: Bartalis István szorongatott helyzetben a lábai között húzta át a korongot, majd a háta mögül, fonákkal, két védő között a felső sarokba emelt a 15. percben, 1-1-re alakítva az állást. Vas János révén a vezetést is sikerült megszerezni a második felvonás elején, de a vendéglátók még ebben a húsz percben fordítottak, és 3-2-es vezetéssel várták az utolsó harmadot.

A vendéglátók fokozták a tempót, de a magyarok tartották a lépést, az 51. percben Sarauer Andrew egyenlített, majd két perccel később a vb előtt honosított Dansereau Keegan révén előnybe került Rick Chernomaz csapata. Az ukránok a hajrában a kapusukat is levitték, az ötödik magyar találatot Hári János szerezte, miután az üres kapuba helyezte a korongot.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a magyar válogatott szakvezetője azt mondta, büszke játékosaira. „Mindig nehéz győzni a nyitómérkőzésen, és most is 10-20 percig idegesek voltunk. Ekkor még nehezen járattuk a korongot, majd amikor 2-1-re fordítottunk, három kiállítást szedtünk össze a támadó harmadban. Ezzel esélyt adtunk az ellenfélnek, és élt is vele. Tovább kellett harcolnunk, a befejező harmadban visszatértünk az eredeti játéktervünkhöz, nyomást gyakoroltunk a hazaiakra, hibázásra kényszerítettük őket, és fordítottunk." – értékelt a szakember.

A magyarok következő ellenfele ma este – közép-európai idő szerint 19 órától – Ausztria lesz.

Milan - egyre távolabb a BL-től

Eseménydús volt az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulója, gólokból és meglepetésekből sem volt hiány, az AC Milan például váratlan 2-1-es vereséget szenvedett otthon a tabella 17. helyén szerénykedő Empolitól, és már csak matematikai esélye maradt a Bajnokok Ligája-szereplést érő harmadik hely elérésére: ehhez öt forduló alatt tizenhárom pont hátrányt kellene ledolgoznia a piros-fekete egyletnek. Nagy szerepet játszott a játéknap legnagyobb meglepetésének kialakulásában a házigazda kihagyott büntetője, Suso a második félidőben nem tudta értékesíteni a megadott tizenegyest.

A forduló rangadóján 9 találat született, a Fiorentina 5-4-re bizonyult jobbnak az Internazionale csapatánál. Ugyancsak gólzáport láthattak a szurkolók Sallai Rolandék mérkőzésén, ahol a fiatal középpályásra kezdőként számított új trénere, Diego Bortoluzzi. A Palermo 6-2-re kapott ki a rómaiak vendégeként, Sallait a 25. percben lecserélték, védekező középpályás jött be a helyére. Az együttes másik magyar játékosa, Balogh Norbert a kispadról nézte végig a meccset.

A Napoli mérkőzése is meglepetést okozott, az élcsoport tagjai ugyanis 2-2-es döntetlent értek el a lista 14. helyezettje, a Sassuolo ellen, míg a Nagy Ádámot nélkülözni kényszerülő Bologna újra kikapott, ezúttal 3-2-re az Atalanta otthonában.

Serie A, 33. forduló: Atalanta-Bologna 3-2, Fiorentina-Internazionale 5-4, Sassuolo-Napoli 2-2, AC Milan-Empoli 1-2, Chievo-Torino 1-3, Lazio-Palermo 6-2, Sampdoria-Crotone 1-2, Udinese-Cagliari 2-1.

A Juventus-Genoa mérkőzés lapzártánk után ért véget. Hétfő: Pescara-AS Roma (Tv: Digisport1 20:45).

Az élcsoport: 1. Juventus 80pont /32 mérkőzés, 2. AS Roma 72/32 3. Napoli 71.

Csak bronzérmek a cselgáncs Eb-n

2017.04.24. 07:54
Csernoviczki Éva FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES
Három bronzéremmel zártak a magyarok a varsói cselgáncs Európa-bajnokságon, amivel nem volt elégedett Tóth László, a magyar szövetség elnöke, aki ennél jobb eredményekre számít az augusztusi budapesti világbajnokságon.

„Részemről picit többet vártam a csapattól, nagyon elégedett és boldog sem vagyok, mert úgy látom, ezúttal benne maradtak az érmek a versenyzőinkben" – mondta a sportági vezető. – Nem ez volt az év legfontosabb versenye, de megfelelő figyelmeztetést kaptunk most, jelezve, hogy a világ és Európa is nagyon keményen készül a vb-re. Generációváltás zajlik mindenütt, 16 éves kislány nyert itt aranyat, a férfiaknál pedig egy 21 éves grúz győzött nehézsúlyban. Nálunk is szükség lesz generációváltásra. Az érmeket most a régi csodálatos versenyzőink hozták, akik 10-12 éve tartják a zászlót, de itt az ideje, hogy beépüljenek a fiatalok. Jó jel és külön kiemelendő Szigetvári Mercédesz teljesítménye, aki 18 évesen friss olimpiai bajnokot vert meg. Itt kell ugyanakkor megemlíteni, hogy az operáció után lábadozó Tóth Krisztián és Karakas Hedvig valószínűleg dobogóra állhatott volna Varsóban."

A cselgáncsozók első embere kifejtette, a vb sokkal nehezebb lesz, így rövid pihenő után gőzerővel kell készülni az év legnagyobb viadalára, ahol szintén érmeket vár a magyaroktól a Papp László Budapest Sportarénában.

"A vb után visszavonul néhány meghatározó versenyzőnk, akik uralták a súlycsoportjukat, így mellettük nem volt másnak lehetősége a válogatottba kerülni.

Tóth kitért két magyar szakmai-sportdiplomáciai sikerre is, mivel egyrészt a bíró Fridrich Annamária és Katalin személyében a lengyel fővárosban tíz év után először tevékenykedett testvérpár ismét Eb-n, továbbá az MJSZ kapta meg a jövő novemberi U23-as Eb rendezési jogát. Hozzátette, 2020-ra olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra pályázik Budapest, egy évvel korábban pedig a junior vb megrendezése a cél.

Varsóban a 18 fős magyar küldöttség Csernoviczki Éva (48 kg) és Joó Abigél (78) révén két bronzéremmel zárta az egyéni küzdelmeket, vasárnap pedig harmadik lett a magyar férfi válogatott a csapatversenyben.