sorozat;Albert Einstein;

2017-04-25 07:47:00

Nem csak relatíve jó

Rég nem látott méretű kampánnyal harangozta be a National Geographic Channel a Géniusz című sorozatot.  Az Einstein életéről szóló szériáról azonban – az első rész alapján – nehéz volna azt állítani, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.

Mindjárt az első percben kapunk egy politikai gyilkosságot, a második jelenetben van szex, a bonyolult egyenletek és képletek pedig csupán körítésként szolgálnak ahhoz, hogy lássuk: milyen renitens is volt a fiatal Albert Einstein. A történet két idősíkon zajlik: az egyiken a fizikus szárnybontogatását, a másikon pedig a fasizálódó Németország rettenete elől menekülő, már befutott tudós mindennapjait látjuk. A szépen fényképezett film a lehető legegyszerűbben, ugyanakkor látványos animációkkal igyekszik bepillantást engedni egy csodálatos elme rejtelmeibe – megkímélve a reáltárgyakban kevésbé járatos nézőt attól a felnőttkorban is felderengő szégyentől, amit a szeme előtt összemosódó, táblára írt képleterdő nyomán érzett.

A Géniusz szépen illeszkedik a Netflix és az HBO saját gyártású sorozatai nyomán felpörgött dokusorozat- és kosztümösfilm-trendbe: szép is, okos is, pörgős is. A hozzá tartó különleges, háromdimenziós honlapon (http://genius.natgeotv.com/hu) virtuális sétát tehetünk Einstein otthonában, s a különböző tárgyakra kattintva egy sor érdekességet tudhatunk meg a tudós életéről. A kampányhoz tartozik egy kiállítás is: az Allee bevásárlóközpontban április 30-ig látható minitárlat remek gyorstalpaló a Géniusz elé.

Info:

Géniusz

National Geographic Channel, Április 23.

További részek vasárnaponként