futball;Real Madrid;Ronaldo;Bajnokok Ligája;Atlético Madrid;

2017-05-03 02:16:00

Ronaldo mesterhármasával nyert a Real

A címvédő Real Madrid folytatta a tavaszi menetelését a Bajnokok Ligájában, és egy tökéletes mérkőzésen Cristiano Ronaldo triplájával kis túlzással eldöntötte a párharcot már az odavágón, és fél lábbal a cardiffi döntőben érezheti magát - írja az mno.hu.  Real Madrid - Atlético Madrid a Bajnokok Ligája elődöntőjének első meccsén 3:0.

A papírforma kezdő tizenegyekhez papírforma játék társult, hiszen az első percek bizonytalansága után a Real Madrid megtalálta a módját annak, hogy áttörje az Atlético legendásan masszív védelmét. A hatodik percben Benzema elé pattant Carvajal beadása, de a francia csatár csak belebotlani tudott a labdába, Oblak védte a próbálkozást. Pár perccel később azonban tehetetlen volt a szlovén kapus, miután Casemiro rosszul sikerült beadására ki más, mint Cristiano Ronaldo érkezett fejjel, ellentmondást nem tűrően. 1-0.

A második játékrészben próbálta fellendíteni csapata támadójátékát Diego Simeone, beállt Gaitán, Correa és a rutinos Fernando Torres is, ám a változtatásokkal sem akartak jönni az Atléti-helyzetek. Zidane csapata óraműpontossággal működött, nem hagyott területet Griezmannéknak, elöl pedig Benzema és Ronaldo folyamatos nyomás alatt tartotta a Matracosok védelmét. Épp kettejük összjátékából jött a második gól: a francia csatár lefordult Godínról, és Ronaldo elé tálalt, aki kíméletlenül varrta be a labdát Oblak hálójába. 2-0.

A maradék néhány percben az volt a kérdés, hogy a Real Madrid lezárja-e a továbbjutás kérdését, vagy egy szépítő találattal javít-e esélyein az Atlético. A 86. percben erre a kérdésre is választ kaptunk, miután a csereként beállt Lucas Vázquez labdáját Ronaldo gurította be a félig üresen hagyott kapuba. 3-0.