Győri ETO;női kézilabda;Bajnokok Ligája;

2017-05-06 19:38:00

Az idén is döntős a Győr a Bajnokok Ligájában

A tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is legyőzte a Buducnost Podgoricát a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének első, szombati elődöntőjében, így a magyar bajnok az első résztvevője a vasárnapi finálénak. A kisalföldiek végig vezetve, 26-20-ra nyertek.

Még a BL végjátékát nyitó, magyar érdekeltségű párharcot 10 perccel megelőzően is „szállingóztak” a szurkolók a finálénak negyedízben otthont adó Papp László Budapest Sportarénába, ahol végül mindenki elfoglalta helyét – közel telt ház, azaz több mint 10 ezer néző várta a szombati program kezdetét. A kézilabdapályákon abszolút szokványos „hangos és fényes”, bevonulások után következhetett az első csata a döntőért, vagy ha úgy tetszik, a tavalyi elődöntő visszavágója a montenegrói Buducnost Podgorica és a Győri Audi ETO KC között.

A találkozó alaphangját a győriek „vezére”, Görbicz Anita adta meg. A magyarok csapatkapitányának góljára még válaszolt a román Cristina Neagu, a következő percekben viszont „meglógott” a Győr: két Amorim- és egy Tomori-gól után a 8. percben már 1-4, magyar szempontból 4-1 állt az eredményjelzőn. Innen viszont még visszajött a Buducnost, sőt: a 12. percben 4-3-nál az egálért támadtak a montenegróiak, Irman azonban sistergős kapufát lőtt, a kipattanóból támadó Jaukovic pedig képtelen volt túljárni a győri kaput védő Grimsbo eszén.

Kari Aalvik Grimsbö győri kapus a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjében játszott Buducnost Podgorica-Győri Audi mérkőzésen- MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A folytatásban bár – a csarnokban gyaníthatóan a következő, CSM Bucuresti részvételével zajló mérkőzésre váró román drukkerek, valamint értelemszerűen a vendégek nagy-nagy örömére – Neagu többször a hálóba talált, mégis növelni tudta előnyét a gyakorlatilag hazai pályán játszó Győr. A magyar együttes annak ellenére, hogy kissé magára húzta ellenfelét, jó szájízzel vonulhatott pihenőre: a lefújás előtti másodpercekben Yvette Broch célzott az üres kapura, a labda pedig utat talált a hálóba, így 30 perc után 12-9-re vezetett az ETO.

Ameddig a csapatok elemezték az előzményeket és szusszantak egyet, a szünetre is jutott izgalom. A küzdőtérre a torna főszponzorának játéka keretében négy szurkoló léphetett, közülük viszont vélhetően egy magyar hölgy számára örökké emlékezetes marad a budapesti kézilabdacsúcs: párja ugyanis a csarnok közönségének színe előtt kérte meg kezét.

A megható pillanatok után második játékrész is úgy kezdődött, mint az első: Görbicz-góllal. A 34 éves „Görbe” a Tomori Zsuzsannával szemben vétett szabálytalanságért megítélt büntetőt váltotta gólra (9-13).

A folytatásban ETO-találatok következtek, montenegrói részről viszont megkésett a válasz: a Buducnost a második félidőben először a 40. percben talált be hetesből Djurdjina Jaukovic révén (10-15). Az egy teljes szektort megtöltő, kék-fehér csapatuk színeit viselő montenegróiak eddigre érthetően egészen elcsendesedtek…

Egy gyors gólváltást követően a 41. percben a szurkolók, szakírók és szakvezetők szavazásán az idény legjobb jobbátlövőjének választott Nora Mörk is megszerezte a maga első gólját, „késlekedése” ezúttal mégsem kerül sokba csapatának: ezzel ugyanis 11-17-re alakult az eredmény. Magabiztos előnnyel, s ami fontosabb, imponáló játékkal vezetett a Győr.

A következő percekben kiegyenlítettebb kézilabda zajlott, a differencia mégsem csökkent jelentősen a felek között: mindez nem utolsósorban Görbicz érdeme, aki a 40. és az 50. perc között megszerezte a maga hetedik és nyolcadik gólját is, így a véghajrának 21-16-os előnnyel vágott neki a magyar bajnok. „Játszik az ETO” – skandálták a zöld-fehérbe öltözött drukkerek.

Az utolsó percekben a végül kilencig jutó, ötből öt hétméterest értékesítő Görbicz még egyszer, a Győr pedig ötször volt eredményes, a magyar csapat pedig „csont nélkül” jutott be a döntőbe – mióta a női BL-ben négyes döntőt rendeznek (2014 – a szerk.), harmadszorra.

A harmadik BL-sikerükre hajtó győriek ellenfele a 17.45-kor kezdődő CSM Bucuresti–Vardar Szkopje elődöntő után lesz ismert. A finálét vasárnap háromnegyed hatkor rendezik.

Női kézilabda BL, elődöntő: Buducnost Podgorica–Győri Audi ETO KC 20-26 (9-12)

Papp László Budapest Sportaréna. Játévkezetők: Cristina Nastase, Simona Stancu (románok)

A Győr gólszerzői: Görbicz 9, Groot 5, Amorim 4, Broch 3, Bódi 2, Tomori, Mörk, Hársfalvi 1-1