aranyérem;Korpási Bálint;Birkózó Eb;

2017-05-07 20:55:00

Birkózó Eb - Korpási Bálint aranyérmes

Korpási Bálint aranyérmet nyert vasárnap a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában az újvidéki birkózó Európa-bajnokságon. Lőrincz Tamás pedig bronzérmes lett a kötöttfogásúak 75 kilogrammos kategóriájában.

A kontinensviadal zárónapján a világbajnok magyar versenyző, Korpási Bálint a fináléban a fehérorosz Pavel Liah ellen lépett szőnyegre, s fölényesen, 4-0-ra győzött. A BVSC sportolója második Eb-érmét szerezte meg, ugyanis tavaly harmadik helyen végzett a kontinensviadalon, 2015-ben pedig az Európa Játékokon zárt másodikként. Korpási a magyar küldöttség első aranyérmese Újvidéken, ahol kedden Veréb István a szabadfogásúak 86 kilogrammos súlycsoportjában lett harmadik, csütörtökön a 75 kilogrammban szereplő Németh Zsanett második helyen végzett, pénteken Barka Emese szerezte meg a harmadik pozíciót a 58 kilósok mezőnyében, míg szombaton a kötöttfogásúak első napján Lám Bálint (130 kg) második, Kiss Balázs (98 kg) pedig harmadik helyen zárt.

Lőrincz Tamás bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 75 kilogrammos kategóriájában vasárnap az újvidéki birkózó Európa-bajnokság zárónapján.A 66 kilogrammban korábban háromszor Eb-aranyérmes ceglédi sportoló a helyosztón a moldovai Mihail Bradu ellen remek birkózást bemutatva 6-0-s vezetésnél tusgyőzelmet aratott. Lőrincz a magyar küldöttség hetedik dobogós helyét szerezte meg Újvidéken. A vasárnap esti programban az Eb utolsó fináléjában öccse, Lőrincz Viktor (85 kg) lesz érdekelt.