A lap által megismert feljelentés szerint április 18-án engedély nélkül léptek az intézménybe a szervezet munkatársai, és ott illegálisan készítettek kép-, hang- és videofelvételeket. A kiskorúakról készített felvételekhez ugyanis szükség lett volna a szülők vagy a gyámok előzetes, írásbeli engedélyére. A dokumentum szerint probléma lehet az is, hogy nem tudni, milyen célokra akarják felhasználni a gyerekekről készült kép- és hanganyagokat, ami visszaélésekre adhat alkalmat.
A gondozottak egyébként a Topház szerint a látogatás után zavart, zaklatott állapotban voltak.
A szervezet a közelmúltban harmincoldalas jelentésben írt arról, hogy az intézményben borzalmas higiénés körülmények között, lekötözve, éheztetve és bántalmazva töltik a mindennapokat a benn lakó fiatalok.
Steven Allen, az MDAC igazgatója mindeközben szerdán a szervezet Facebook-oldalán azt írta: hitelesek az információik, amelyeket a jelentés tartalmaz, és jogszerűen jártak el. Szerinte mindent megtettek az érintettek személyiségi és emberi jogainak védelméért. A szervezet cáfolta Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár szavait is, amelyek szerint munkatársai engedély nélkül mentek az épületbe, illegálisan fényképeztek, és ezzel törvénysértést követtek el. Az államtitkár azt mondja, amit az MDAC látni vélt, az nincs. A szervezet szerint azonban Czibere állításai hamisak, és a vonatkozó bizonyítékokat minden releváns, független vizsgálatban bizonyítani tudják.
A lap szerint a gödi speciális otthonban a rendőrség mellett jelenleg a kormányhivatal, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat és az Emberi Erőforrások Minisztériuma is vizsgálódik. Igazságügyi szakértőket szintén kirendeltek az intézménybe.