XII. kerület;Sélley Zoltán;Mártonhegy;lakásbiznisz;

2017-05-12 18:26:00

A belvárosi jegyző lakásbulija a XII. kerületben

Sélley Zoltán belvárosi jegyző kedvező áron vásárolt padlásteret lakásához az önkormányzattól, azzal a szerződésben vállalt feltétellel, hogy felújítja a tetőt. Ám azt a XII. kerületi alpolgármester többszöri felszólítása ellenére sem kezdte el, a tető aztán be is szakadt.  

Az V. kerületi önkormányzat jelenlegi jegyzője, Sélley Zoltán 2006-ban lett lakástulajdonos a XII. kerületi Mártonhegyen. A Fodor utcai társasház az önkormányzati többségi tulajdonában áll, ennek az egyik emeleti lakását vásárolta meg. Ez a 60 négyzetméteres lakás akkor már magántulajdonban volt, a másik három lakás jelenleg is a hegyvidéki önkormányzaté. 2013. júliusban Sélley felfelé terjeszkedett tovább, amikor megvásárolta a padlásteret. Az adásvétel előjátékaként Sélley és az önkormányzat úgy döntött, a közös tulajdonban lévő padlásteret a társasházi alapító okirat módosításával önálló albetétté alakítják. Ezzel nyitottak utat az értékesítéshez. Az önkormányzat tájékoztatása szerint a 90 négyzetméter hasznos alapterületű padlástérért 10 millió forintot fizetett a vevő, azaz Sélley Zoltán.

A vásárlás befektetésnek sem volt előnytelen, az emeleti lakás tetőtéri kiegészítéssel együtt, 150 négyzetméteresre növelve, jóval értékesebb lett. Megnéztük a lakáspiacon, ma mennyit érhet. A Fodor utcában 186 négyzetméteres 2. emeleti lakást 117 millió forintért kínálnak, de 119 millióért egy 117 négyzetméteres lakást is hirdetnek. Ez 620-630 ezer forintos négyzetméter árnak felel meg ebben az utcában. Ha Sélley tehát úgy döntene, eladja a lakást, 100 millió forintot – a kereslet-kínálati viszonyokra figyelemmel – nyugodtan kérhetne érte. Úgy tudjuk, a házban jártak is vevőjelöltek, de végül nem tudtak bejutni Sélley kibővített lakásába.

A tetőtérré alakított padlás kedvező üzletnek bizonyul abból a szempontból is, hogy a házban az egyik 45 négyzetméteres, felújításra szoruló lakást az önkormányzat 13 millió forintért ajánlotta megvételre a bérlőjének, aki végül 4 milliót költött rá, de anyagi helyzete miatt nem tudott élni az ajánlattal.

Sélley Zoltán

Sélley Zoltán

Sélleyről a ház lakói nem őriznek kedves emlékeket. Az adásvételi szerződés 1.4. pontjában a belvárosi jegyző vállalta a tetőszerkezet bontását és felújítását. Ennek nem tett eleget. Olyannyira nem, hogy Pokorni Zoltán polgármester helyettese, Váczi János alpolgármester 2014 augusztusban kétszer is felszólította a szerződésben vállaltak elvégezésére. Hatása nem volt.

Mint az önkormányzattól megtudtuk, válaszleveleiben Sélley arra hivatkozott, még nem kapta meg az építési engedélyt, anélkül nem tudja a munkát megkezdeni. Az építési engedélyt végül – az önkormányzatnál rendelkezésre álló iratok szerint – egy évvel később, 2015 augusztusában kapta meg. Mivel nem halogathatta tovább a felújítást, az önkormányzat újabb felszólítást küldött ki – közölte az önkormányzat megkeresésünkre. Sélley Zoltánt kérdeztük mulasztása okáról, de nem válaszolt.

A helyzet kritikussá vált a Fodor utcai társasházban, amikor a tető beomlott. Az egyik szomszéd kénytelen volt napokig esernyőt használni a beázás miatt. Ezután 8-10 hónap telt el, mire a kijavítását megkezdte tulajdonosa, számoltak be a lakók, akik többször bepanaszolták a hanyagság miatt Sélleyt az önkormányzatnál. Végül összességében két évig tartott elvégezni a szerződésben vállalt felújítást.

A lakók azt állítják, a vállalásait Sélley ezzel még mindig nem teljesítette: a ház vakolásához, a kerítés rendbetételéhez 4 év alatt sem látott hozzá.

980 eurós árcédula ragadt a cipőtalpára
Sélley Zoltán a padlástér vásárlás évében, 2013-ban lett az V. kerület jegyzője. Rogán Antal polgármester az önkormányzat vagyonkezelő cég éléről csábította át, Rónaszéki László jegyző távozásakor. Sélley eddigi legélénkebb figyelmet kiváltó médiaszereplését cipőjének köszönheti. 2014-ben az Origo szúrta ki egy testületi ülésen, hogy Amedeo Testoni márkájú cipője talpán rajta maradt a 980 eurós árcédula. Sélley cáfolta a csaknem 300 ezer forintos vételárat. Azt állította, a cipőt 40. születésnapjára kapta a testvéreitől, akik leértékelve vették, így csak 90 ezer forintba került.