A harmadik, a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete (MOSZ) nem csatlakozik, ők kivárnak, remélve, hogy a költségvetési vitában még kaphatnak többlet forrást. Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója viszont nem érti, mi a probléma, miért szervezi a MOMSZ a demonstrációt. Mint mondja: hivatalosan ez a szakszervezet hozzá be sem jelentkezett. Szerinte viszont úgy biztosan nem lehet tárgyalni, hogy valaki bekiabál az utcáról.
„A főigazgatónál aligha van érdekeltebb abban, hogy a dolgozónak jó legyen.” Így minden dolgozói jólétet segítő lobbizásban partnere kíván lenni az érdek-képviseleteknek. Hozzátette: 2016 és 2018 között az egészségügyben 67 százalékos béremelés történik, és ha ez nem is elegendő az összes probléma megoldására, azért ez nem kis pénz. Az ágazatban dolgozók közül csak a mentők kapnak jövő januárban tíz százalékos extra-emelést, miután megkapják novemberben az átlagos 12 százalékot, valamint 2018 és 2019 őszén az újabb 8-8 százalékot. Hozzátette: ő sem gondolja, hogy itt meg kellene állni, de azt is látni kell, valami elkezdődött. Ő is reméli, hogy a költségvetési vita végéig még bővül valamit a mozgástér.
A szakszervezet által bejelentett demonstráció után, péntek délután az OMSZ a belső levelezési rendszerén keresztül írt a dolgozóinak. Az aláírás nélküli levélben arról győzködik munkatársaikat, hogy a feszültség csak a Magyarországi Mentődolgozók Szövetség vezetőinek érdeke, és nem a mentődolgozóké. Jelzik, hogy nyilván nincs olyan, aki ne szeretne többet kapni, mint amennyi most jut, de azt javasolják: "legyünk reálisak. Ilyen mértékű, két éven belüli béremelés-sorozatra nemigen látunk példát máshol." Aki pedig a szakszervezetre hallgat, könnyen úgy járhat, hogy hangzatos jelszavakkal beszervezik valamibe, aminek az árát a végén a megtévesztett embereknek kell kifizetniük. Példaként a kockázati pótlék-pereket említik, amelyben a szakszervezet vesztett, ezért az eljárás során egyszer már az OMSZ-szel kifizettetett járandóságot, a jogerős ítélet után vissza kell fizetniük az érintetteknek.
Végül a levél azzal zárul: "Gondolkozz józanul. A mi hangunk a sziréna, nem pedig a szirén éneke."