Sárközi Tamás, a Multiton Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. egyik tulajdonosa a lapnak arról beszélt, hogy nagyon nehezen, sőt egyáltalán nem találtak dolgozni akaró és felelős munkavállalókat, és ez veszélyeztette – az időközben a magyar tejtermelés szakmai élvonalába került – telepük működését. Eleinte főként helyi és környékbeli lakosok között toboroztak, de csak nagyon kevesen jelentkeztek, és akik eljutottak odáig, hogy felvegyék őket, hamarosan már nem álltak alkalmazásukban pontatlanság és hanyag munkavégzés miatt.
Tudomására jutott, hogy egy hozzájuk hasonló, de Nógrád megyében működő vállalkozásnál már régóta alkalmaznak indiai munkavállalókat. Felvették a kapcsolatot a nógrádi tulajjal, aki rendkívül pozitívan nyilatkozott az Indiából érkezett dolgozók munkához való hozzáállásáról, munkabírásáról, alkalmazkodóképességéről és tisztelettudásáról.
A kép illusztráció! FOTÓ: Thinkstock
Egy évbe telt aztán, hogy a 6 észak-indiai munkavállalót Sarudon alkalmazni tudják. Érkezésük nagy feltűnést keltett a kis dél-hevesi faluban. A lakosság megijedt, hogy illegális bevándorlókat akarnak betelepíteni Sarudra, és emiatt kezdetben ellenségesen viselkedtek az indiai fiatalemberekkel. Magyarországon 3-4-szeresét keresik meg annak a fizetésnek, amit otthon kapnának, és ez még úgy is megéri nekik, hogy hónapokat vannak távol a 2-3 napos repülőútnyira lévő hazájuktól.
Egyikük elmondta, hogy Pandzsábból érkezett, nőtlen és még legalább 10 évet tervez itt, azután mindenképpen hazájában szeretne családot alapítani.
Közülük többen turbánt viselnek, mivel hosszú hajuk van, és állandó közlekedési eszközük a kerékpár, amivel képesek akár Tiszafüredre is áttekerni, ami olykor valóban különleges látványt nyújt.
Sárközi Tamás a portálnak hozzátette: „ha szabadnapot adok nekik, büntetésnek fogják fel.”