Giro d'Italia;Mikel Landa;

2017-05-27 07:57:00

Gazdát cserélt a rózsaszín trikó

Mikel Landa, a Team Sky versenyzője nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny tegnapi, tizenkilencedik szakaszát. A hegyi pontversenyben vezető spanyol kerekes kétszer már volt második, ezúttal viszont szakaszgyőzelemnek örülhetett.

Az összetettben vezető Tom Dumoulinnek csakúgy mint a 16. szakaszon, ezúttal is problémái voltak, az utolsó 15 km-hez érve lemaradt riválisaitól, végül jó egy perc hátránnyal ért célba az élmezőny mögött, 31 másodperces előnye 38 másodperces hátránnyá változott Nairo Quintanával szemben. Két szakasszal a verseny vége előtt elképesztően szoros az összetett állása, hatan állnak másfél percen belül. Ma Pordenone és Asiago között egy 190 km hosszúságú szakasz – két első kategóriás heggyel – vár a mezőnyre, majd vasárnap Milánóban egy 29.3 kilométeres időfutam dönt a végső győzelemről.