Dumouliné a jubileumi Giro-siker

Tom Dumoulin nyerte a centenáriumi Giro d’Italiát, ugyanis a vasárnapi, Monza és Milánó közötti szűk 30 kilométeres időfutamon ledolgozta hátrányát Nairo Quintanával szemben. A 2014-es győztes kolumbiai kerekes végül második lett az összetettben, néhány másodperccel megelőzve a címvédő Vincenzo Nibalit. A 20. szakasz győztese, Thibaut Pinot leszorult a dobogóról.

A záró etapot Jos Van Emden nyerte Dumoulin előtt, aki az első holland győztes lett a Giro d'Italia történetében. A sprinterek összevetésében Fernando Gaviria diadalmaskodott, a hegyek királya Mikel Landa, míg a legjobb fiatal versenyző Adam Yates lett.

Az összetett élmezőnye (végeredmény): 1.Tom Dumoulin 90:34:54, 2. Nairo Quintana 0:00:31, 3. Vincenzo Nibali 0:00:40.

Máris búcsúzott a női világelső

2017.05.29. 07:56

A világelső Angelique Kerber két játszmában (6:2, 6:2) kikapott Jekatyerina Makarovától a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női egyesének első fordulójában. Hasonlóra - mármint a listavezető korai búcsújára - korábban sosem volt példa a torna történetében. Érdekesség: Kerber egy éve sem "élte túl" a Garros első körét.

Búcsú kupagyőzelemmel

2017.05.29. 07:54
FOTÓ: GETTY IMAGES/ GONZALO ARROYO MORENO

A távozási szándékát korábban bejelentő Luis Enrique együttese, az FC Barcelona nyerte a spanyol labdarúgó Király-kupát, miután a szombati, madridi döntőben a katalánok könnyedén, 3-1-re verték a Deportivo Alavés csapatát. Az egymást követő harmadik Barcelona-kupasikerrel leköszönő vezetőedző mellett búcsúzott a döntő helyszíne, a legendás Vicente Calderón-stadion is, amelynek helyére hamarosan új aréna épül.