Giro d'Italia;Tom Dumoulin;

2017-05-29 07:58:00

Dumouliné a jubileumi Giro-siker

Tom Dumoulin nyerte a centenáriumi Giro d’Italiát, ugyanis a vasárnapi, Monza és Milánó közötti szűk 30 kilométeres időfutamon ledolgozta hátrányát Nairo Quintanával szemben. A 2014-es győztes kolumbiai kerekes végül második lett az összetettben, néhány másodperccel megelőzve a címvédő Vincenzo Nibalit. A 20. szakasz győztese, Thibaut Pinot leszorult a dobogóról.

A záró etapot Jos Van Emden nyerte Dumoulin előtt, aki az első holland győztes lett a Giro d'Italia történetében. A sprinterek összevetésében Fernando Gaviria diadalmaskodott, a hegyek királya Mikel Landa, míg a legjobb fiatal versenyző Adam Yates lett.

Az összetett élmezőnye (végeredmény): 1.Tom Dumoulin 90:34:54, 2. Nairo Quintana 0:00:31, 3. Vincenzo Nibali 0:00:40.