Annak ellenére, hogy a fesztiválszervező 70 százalékát ez év elején megvette az amerikai Providence Equity Partners, a megkötött szerződés értelmében a tavalyi év után járó osztalék még az eddigi tulajdonosokat, vagyis Gerendaiékat illeti. Ennek megfelelően a nyereség 76 százaléka – 1,14 milliárd - a Szigerta Invest Kft.-t, 24 százaléka – 360 millió - pedig a Volt Invest Kft.-t illeti. A Gerendai Károly 65, illetve szervezőtársa, Takács Gábor 35 százalékos tulajdonában álló Szigerta Invest ugyanakkor a tavalyi évet 1,7 milliós veszteséggel zárta.
A társaság tartalékaiból a tulajdonosok (talán már az idén beérkező jelentős summára számítva) 235 milliót mégis kivonnak osztalékként. (2012 és tavaly év vége között a Szigerta Invest kisebbségi részét a Gerendaiékat ily formán kölcsönnel kisegítő Lakatos Péter Videoton-vezér családja és Gerendai közös cége, az LP+GK Kft. tulajdonolta. Idén márciusban Gerendai az LP+GK Kft.-ből – a kölcsön visszafizetésével párhuzamosan – kivásárolta Lakatos Péteréket és a céget gyorsan átnevezte GK Kft.-re. Noha a Szigerta-osztalék 32 százaléka még a GK Kft.-t illeti, ez már így szintén Gerendaihoz folyik be.) A Volt Invest tavalyi mérlegét a törvényes leadási határidővel egybeeső lapzártánkig nem leltük fel.
A jövő évi osztalék viszont már a közvetlen tulajdonost, a Luxemburgban bejegyzett, offshore-szerű LMF Luxcót illeti. Az LMF Luxco és a Providence Equity Partners nem szerepel közös világhálós dokumentumokban. Ám tudósítások szerint az LMF Luxco a brit Superstruct Entertainment Ltd. tulajdonosa. Ez utóbbi társaságot már számos hír köti a Providence Equity Partnershez. Például akkor, amikor a Sziget-felvásárlás után röviddel a Superstruct pénzt tett az Elrow nevű spanyol elektronikusfesztivál-szervezőbe is. Az Elrowba szintén a Sziget-menedzsment „támogatóit”, James Bartont és Paul Bedfordot delegálták. A Superstruct vezetőit Providence-esekként említik.
Gerendai Károly korábbi ígérete szerint az eladás titkos ellenértékére a leadott könyvekből lehet majd következtetni, de ez a tavalyi adatsorokban még nem látszik. Az év eleji ügylettel Gerendaiék cégei kisebbségi tulajdonosok maradtak és megőrizték a szakmai irányítást is. Ez elsősorban a Sziget, a Balaton Sound, a Telekom Volt Fesztivál, a Gourmet Fesztivál és a Gyerek Sziget vezetését jelenti. (Igaz, a vendéglátás irányába mozduló Gerendai épp kiszállófélben van a napi szintű fesztiválszervezésből.) A Volt Invest tulajdonosai, Fülöp Zoltán és Lobenwein Norbert a Telekom Volt Fesztivál és a Balaton Sound igazgatói, valamint a Szigethez kötődő fesztiválok zenei programjait szervezik. A Sziget Kft. árbevétele tavaly 10,2 milliárdról 12,8 milliárdra nőtt. Ebből a jegyek 8 millárdot, a hirdetések pedig másfél milliárdot tettek ki. A beérkezett támogatások között a legnagyobb tétel a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól kapott 150 millió forint.