Szijjártó Péter;útfelújítás;Balatonederics;

Forrás: Google Street View

- Szijjártó zsákutcája - Felújították a burkolatát

A balatonedericsi hegyoldalban áll a miniszter nyaralója. Az odavezető utat felújították, bár ő nem tartja ezt indokoltnak - írta meg a hvg.hu

Balatonedericsen helyreraktak néhány utat, egyebek között azt a meredek hegyoldali kaptatót is, amely Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter nyaralójához vezet. (Szijjártó egyébként szerepelteti a vagyonbevallásában az ingatlant.) A telek a falu szélétől közúton 700 méterre fekszik, bejárata pedig egy zsákutca végéről nyílik. Az út utolsó, meredek kétszáz méterét felületvédelemmel látták el, ez kevésbé hozzáértőknek aszfaltozásnak látszik: olyan simán is futnak rajta az autók, mintha az lenne - olvasható a cikkben.

A község polgármestere, Töreky Lászlóné a hvg.hu-nak elmondta, a felújításra azután lett szükség, hogy tavaly egy nagy esőzés több utat is elmosott. Ekkor a lakossági bejelentések nyomán állami segítséget kértek a helyreállításra – a vis maior keretből. Ebből csak helyi lakos bejelentése alapján lehet támogatáshoz jutni, így valószínűleg az egyik szomszéd volt az igénylő.

A kormányhivatal és a katasztrófavédelem is szemlézte a területet, kijöttek a helyszínre, és kijelölték a felújítható részeket. A teljes projekt költsége 13 millió forint volt, azt pedig a műszaki szakemberek határozták meg, hogy melyik út milyen burkolatot kaphat. A Szijjártó-nyaralóhoz vezető útnál használt, jobb minőségű felületvédelmet - amilyen ott azelőtt is volt -a 10 szakaszból összesen csak kettőnél írták elő, a többinél maradtak a döngölt mészkőnél - áll a cikkben. 

Szijjártó Péter az internetes portál megkeresésére azt mondta, nem volt tudomása arról, hogy az utakat a faluban felújították, és ha megkérdezték volna, akkor határozottan ellenezte volna a dolgot, ez szerinte műszakilag sem látszott indokoltnak.

A  teljes cikket itt olvashatják.

A beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel (BTMN) küzdő gyermekeket érintő törvénymódosítás célja, hogy sokkal több fejlesztésben és segítségben részesüljenek, ne a „magára hagyás”, a „lemondás” és a tantárgyi felmentés legyen esetükben a kizárólagos eszköz - olvasható az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) közleményében.