Azbesztmentesítik, ezért – információink szerint – a nyár végén, kora ősszel kiürítik az egykori Egészségügyi Minisztérium budapesti, Arany János utcai épületét. A házban most az egészségügyért felelős államtitkárság működik körülbelül 80-90 alkalmazottal. A Népszava úgy tudja: az államtitkárság hivatala a munkálatok idejére az egykori Spenótházba, a jelenlegi nevén Roosevelt 7/8 irodaházba költözik. Megkérdeztük az államtitkárságot a költözés részleteiről, ám ők újabb hivatalhoz, az épület üzemeltetésével kapcsolatos feladatok ellátásával a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatósághoz (KEF) irányította lapunkat. Onnan viszont mindeddig nem kaptunk választ.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) rákkeltő anyagokat tartalmazó listáján az azbeszt a harmadik a veszélyességi "rangsorban". Az ókor óta használt, jó hőszigetelő képességű, tűzálló ásványi anyag egészségügyi kockázatait mintegy hetven éve ismerik, a tüdő, a mell-, illetve a hashártya daganatos megbetegedése és az azbeszt jelenléte közötti összefüggést 1955-ben bizonyították be.
Az azbeszt használatát a hetvenes-nyolcvanas évektől kezdve világszerte egyre több ország korlátozta, majd tiltotta be teljesen. Az EU-ban 2005-től tilos az azbeszttartalmú termékek és anyagok forgalomba hozatala, de már a 2000-es évek elejére az 1930-as szintre esett vissza az azbeszt használata. Közben nagy erőkkel váltják ki az azbesztet az utóbbi évtizedekben elkészült épületek szigetelésében is.