Soros György;sorosozás;Soros bérencek;

2017-07-08 08:08:00

Pillantás a kilencedikről - Mi, Soros-bérencek

Tudták, hogy itt alkotmányos rend van? Mármint Magyarországon. És mi most ennek megdöntésére készülünk. Félreértés ne essék, nem kívánok, hősleg, a civil-hálózat, a Majtényi-Soros tengely oszlopos tagjaként feltűnni, a többes szám első személyre csak Németh Szilárd megközelítése jogosít fel. Ő ugyanis azt nyilatkozta kollégámnak a pénteki Népszavában, hogy mert vitatni merészeli a Fidesz nézeteit, állításait, mindjárt Soros pártján áll, míg ő és a Fidesz a magyar emberek oldalán. Ily módon, mert vitám nekem is van a Fidesszel – sőt: szinte csak vitám van – bátran odasorolhatom magam azok közé, akik a magyar alkotmányos rend szétverésén, lebontásán munkálkodnak.

A baj persze az, hogy a kormány, meg a Fidesz – tudnám, mi a különbség közöttük? – átlát a szitán, s nem csupán megszerzi a szükséges információkat, hanem fel is hívja rájuk, ránk a figyelmet. Sorban érkeznek a leleplező bejelentések; az első magától Orbán Viktortól származik: forró ősz lesz itt, mondá a miniszterelnök, és ezt most az országgyűlés elnöke is megerősítette. Szerinte leplezetlen koalíció jön létre az ellenzék és a Soros György-féle szervezetek között, és most már azt is tudjuk, hogy a hazai polgárháborús pszichózis (copyright by Kövér László) kialakításának Majtényi László jogtudós – amúgy persze Soros-bérenc – a vezéralakja, ő fogja össze azokat az álcivil szervezeteket, amelyek azt a már idézett alkotmányos rendet akarják megdönteni. Kövér különben immár komplett elmélettel is rendelkezik, még akkor is, ha ez az elmélet meg-megbicsaklik, enyhén önellentmondásos. Azt mondja ugyanis a Fidesz 2-es számú vezéralakja – vigyázat: én neveztem ki annak -, hogy a magyarországi ellenzéki pártok azért tolják maguk elé ezeket a szervezeteket, mert mégiscsak rosszul áll egy demokratikusan versengő pártnak, ha valójában a demokratikus rend ellen dolgozik. Amivel ugye azt is állítja Kövér úr, hogy ezek a pártok, máskülönben, elég erősek ahhoz, hogy a háttérből fölépítsenek egy hálózatot, vezért találjanak hozzá, rajtuk keresztül nekilássanak az alkotmányos rend szétverésének, nemzetközi network részeként működjenek, és velük közösen távolítsák el a hatalomból a választók kétharmados kedvencét, a Fideszt. Tényleg csak pici ellentmondás, apró logikai bukfenc, de miért pont erre kellene odafigyelni, hogy azt is hallhatjuk a T.Ház elnökétől, hogy – szerinte – potens ellenzéki pártok hiányában ők – mármint a „civilek” - akarják letaszítani azt a pártot, amely demokratikus választások útján jutott kormányzati pozícióba.

De ne foglalkozzunk bővebben ezzel az ellentmondással, végül is nem logikai versenyről van szó. És talán nem is szabadna sem gúnyolódni, sem bagatellizálni az orbáni, kövéri mondatokat. Azt nem tudom, hogy már félnünk is kell, azt azonban igen, hogy az állításokban van valami félelmetes. Nem a forró ősz kifejezés, mert azt korábban, romantikusabb politikai időkben is használták. Hanem abban, amit ehhez hozzáfűznek: az alkotmányos rend szétverésére való törekvést. Az már tudniillik bűncselekmény. És innen nézve már nem is olyan vicces, hogy mi itten – értsd: a Népszavában – Soros pártján állunk…