Bajnokok Ligája;Budapest Honvéd;

2017-07-12 23:07:00

Hátrányban a Budapest Honvéd

Idegenbeli vereséggel tért vissza a labdarúgó Bajnokok Ligájába a magyar bajnok Budapest Honvéd, amely a selejtező 2. fordulójában az Hapoel Beer-Sheva vendégeként kapott ki 2-1-re Izraelben.

Sikerül-e javítani az izraeli csapatok elleni nyári mérlegen? – ez is lehetet a Honvéd BL-debütálásának egyik kérdése, az utóbbi hetekben ugyanis a közel-keleti ligát képviselő Beitar Jeruzsálem kétszer is legyőzte a Vasast az Európa-ligában (a visszavágón meglehetősen simán, 3-0-ra - a szerk.).

A Beer-Shevában rendezett találkozón eleinte úgy tűnhetett, nem, hiszen kezdetben a Korhut Mihállyal felálló házigazda veszélyeztetett. A szorításból először a 19. percben „szabadult” a Honvéd, amikor Davide Lanzafame szabadrúgásból célozta meg a kaput. Később, a 35. percben éppen egy rögzített szituáció után szerzett vezetést a Hapoel: a beívelt labdára a védőjét megelőző Miguel Vitor érkezett pontosabban (1-0).

A térfélcserét követően újabb gólt a Hapoel szerzett: Nwakaene kétszer is becsapta az első gólnál is lemaradó Baráth Botondot, a balról bepasszolt labdát pedig Dan Einbinder sarkazta Gróf Dávid kapujába (2-0).

Noha a kétgólos előny birtokában is támadóbb izraeliek győzelme ekkor biztosnak látszott, az utolsó félórát Lanzafame tette izgalmassá, aki Laczkó Zsolt passzát váltotta gólra (2-1). Ezzel kialakult a végeredmény, s habár a magyarok negatív izraeli szériája nem ért véget, „papíron” még nem lefutott a párharc: Budapesten akár egy 1-0-s győzelem is továbbjutást érhet.

Persze, a Vasas példája nem ígér könnyed 90 percet...