futball;FTC;Videoton;Európa-liga;Midtjylland;

2017-07-14 07:56:00

Könnyed fehérvári siker

Magabiztos játékkal, könnyedén nyert 3-0-ra a Videoton az észt Nomme Kalju vendégeként a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének első összecsapásán. Bár az első helyzetet a hazaiak hagyták ki a második percben - a magyar bajnoki ezüstérmes kapusa, Kovácsik Ádám lábbal hárított - a folytatásban egyértelműen a Videoton uralta a találkozót. Pátkai Máté révén a 8. percben sikerült megszerezni a vezetést, a középpályás szöglet után a kipattanó labdát lőtte a bal alsó sarokba. Az első játékrész hajrájában különös ok miatt állt percekig a játék: a portugál játékvezető, Joao Capela ártalmatlan helyzetben összeütközött a hazaiak játékosával, Réginald Mbu Alidorral, megszédült és elesett. A két csapat gyúrói, orvosai közösen ápolták, de nem tudta folytatni a találkozó irányítását, amit honfitársa, a negyedik bíró, Luis Miguel Branco Godinho vett át.

A második félidő első percében a Stopira ellen elkövetett szabálytalanságért tizenegyest kapott a Videoton, amit a szerb Marko Scsepovics értékesített (0-2). A harmadik gól is az ő nevéhez fűződik, és szintén büntetőből született a 74. percben. Az első találkozón látottak alapján a fehérváriaknak semmi okuk sincs az aggodalomra a jövő csütörtöki felcsúti visszavágó előtt.

A másik magyar, még versenyben lévő résztvevő, az FTC a dán Midtjylland együttesét fogadta, a Groupama Arénában megrendezett mérkőzés azonban lapzárta után ért véget.