A Miskolchoz közeli településen ugyanis egy új betonkeverő üzem épült, néhány tíz méterre a lakóházaktól, étteremtől, a nem oly távol lévő kórháztól. A helyi engedélyeket kiadó jegyző a közelben élőket károsítható egészségi, környezetszennyezési kockázatokról nem készíttetett előzetes felmérést, a lakókat a tervezett beruházásról előzetesen nem tájékoztatták, lakossági fórumot sem tartottak a témában. Az emberek csak a már összeszerelt üzemet vették észre, amelyhez nem építettek külön a megközelítésére alkalmas úthálózat, így a kész építőanyagot csak a házak szomszédságában, a városon át szállíthatják majd el.
A Miskolc-Kassa főútvonalon, a lakott területeken átmenő szakaszokon egyébként is óriási méretű a gépjárműforgalom – mondja dr. Piskóti István – a sokszor megígért, eddig meg nem épült autópálya sem lesz igazi megoldás az üzem megközelíthetőségére, hiszen a városban kialakított ipari parkot csak a belső utakon lehet megközelíteni. Köztudott, hogy egy betonkeverőhöz erősen porozó alapanyagokat kell a helyszínre vinni.
Azzal nemigen számoltak, hogy a beruházással tovább növekedik a 3-as úton haladó tehergépjárművek száma, s azzal sem, hogy a kertekkel szépen kialakított lakókörnyezet nyugalmát zavarják. A kavicsot, homokot, vagy akár a kész betont szállító speciális járművek, teherautók közlekedése bizonyosan hangos és légszennyező lesz. A professzor emiatt pár hete a lakók nevében levélben fordult az önkormányzat jegyzőjéhez, amelyben kérte, hogy mutassák be a betonkeverő működésével járó légszennyezéssel, porzással, útkárosítással összefüggő hatás-elemzéseket. Amíg erről nem adnak tájékoztatást a lakóknak, addig azt kérték, ne engedélyezzék az üzem működését.
A Szikszói Önkormányzati Hivatal jegyzője válaszlevelében közölte, hogy a helyszín, mint ipari park, üzemi tevékenység folytatására alkalmas, ezen a területen pedig idén május közepétől kész beton előállítását jelentette be egy vállalkozó az önkormányzatnál. A berendezés csupán olyan hangos lesz – írta Polgáriné Dsupin Dóra jegyző – mint egy átlagos személyautó, zárt rendszerben működik, a környezet levegőjét nem károsítja. Füzesséri József polgármester pedig a terület ipari park jellegét hangsúlyozta, amely minden szükséges engedéllyel rendelkezik. A lakók többsége azonban egy korábbi rossz döntés eredményének tekinti, hogy a város közepére telepítették a ipari parkot, s nem értik, miért ragaszkodik Szikszó vezetése a szerintük elhibázott beruházáshoz, amely a helyiek életminőségét rontja.