futball;FTC;UTE;OTP Bank Liga;

2017-07-24 00:00:00

Pontosztozkodás az Újpest és a Ferencváros rangadóján - Fotók

Nem bírt egymással az Újpest és az FTC a labdarúgó OTP Bank Liga 2. fordulójának 2-2-re végződő Megyeri úti, vasárnapi rangadóján. A fő képre kattintva galéria nyílik. Fotók: Tóth Gergő

Szombaton a Honvéd és a DVTK is feszült hangulatú mérkőzésen remizett, ám a derbi az előző napi meccsnél is többet ígért. Nem is elsődlegesen a lilák és a zöldek rivalizálása, inkább az újpesti címervita miatt.

„Múlt nélkül nincs jövő” – üzenték a kezdés előtt a belga tulajdonos, Roderick Duchatelet által csak „tüntetőknek” nevezett, egységesen fehér felsőt viselő Újpest-drukkerek, akik némileg váratlanul egészen a 8. percig vártak az első „belgázással”: előtte hanggránátokkal jelezték jelenlétüket. A lelátón egyébként nem volt fellelhető az új címer, azt egyedül a klub alkalmazottain lehetett látni.

Helyzet miatt először a 24. percben emelkedett a hangerő: az egyik újpesti fejéről a fradista Varga Roland elé pattant Amadou Moutari beadása, ám a magyar 8 méterről „eltörte” a labdát, lövése a kapu fölé szállt.

A hőségre való tekintettel ivószünet következett, majd a korábbi ferencvárosi, Nagy Dániel nagy pillanatai: a hazaiak futballistája futott el a jobb szélen, beadását pedig Novothny Soma váltotta gólra (1-0).

Hátrányban az FTC is támadásba lendült, Priskin Tamás pedig még az első játékrészben egalizált: a 36. minutumban Varga, Priskin és a lövésre vállalkozó Fernando Gorriarán lábán járt a labda, végül a kipattanóra érkező Priskin egyenlített (1-1).

A térfélcserét követően újabb újpesti kihágás miatt állt a játék, lévén, az ultrák füstbe borították a pályát. Meglepő volna, ha a visszatérő szitkozódások, rasszista megnyilvánulások és petárdázások miatt nem lépne érvénybe a Magyar Labdarúgó-szövetség által „meglebegtetett” feltételes stadionbezárás… Trágár drukkerei miatt valószínűleg a vendégcsapat is büntetésre számíthat.

A rögtönzött bemutató nem befolyásolta az iramot; a 62. percben ismét előnybe került a kezdeményezőbb Újpest. Batik Bence hibázott a tizenhatos sarkánál, a szemfülesebb hazai játékosok közül pedig az első gólban is részt vállaló Nagy vette be Dibusz kapuját (2-1).

A továbbiak is a házigazda támadásairól szóltak, mégis úgy tűnt, nem lesz újabb találat. A csattanó a végére maradt: a rendes játékidő utolsó percében az utóbbi hetekben rendre eredményes, egykor Újpesten is játszó Varga szomorította el a lilákat (2-2).

A párosítás 221. bajnoki mérkőzést számláló történetének 60. pontosztozkodása volt a vasárnapi.

Még nem foglalkozik a válogatottal
Megszerezte első idei gólját a legutóbbi idény gólkirálya, Eppel Márton, aki nem boldog a DVTK-meccs miatt, ám már előretekint. Persze, még nem a válogatottságig.
- Csalódott?
- A rutinosabb játékosok azt mondták, hogy ezt az eredményt így is meg kell becsülni, én mégis mérges voltam. Sajnos nem sikerült kivédekeznünk.
- Érezhető volt még a szerdai BL selejtező miatti fáradtság?
- Szerintem ez a legvégén jött ki, de nem is fizikailag, hanem inkább fejben, hiszen elkerülhető gólt kaptunk.
- Mit jelent az ön számára, hogy megvan az első szezonbeli gólja?
- Kicsit már kezdtem görcsössé válni, úgyhogy fontos volt, nagyon kellett.
- A válogatott két legutóbbi mérkőzésén ön is pályára léphetett. Egy hónap múlva újabb selejtezők jönnek…
- Pillanatnyilag nem foglalkozom ezzel, mindig csak a következő meccsre koncentrálok.