Jancsó Andrea, az LMP országos elnökségi tagja pénteki sajtótájékoztatóján beszélt erről, utalva a budakalászi Napvirág Idősek Otthonában történt megbetegedésekre és arra, hogy a sajtóban megjelentek szerint egy 88 éves nőt ki kellett "menteni" egy idősotthonból az ott tapasztalt bánásmód miatt.
Jancsó Andrea szerint ezek az esetek rámutatnak arra, hogy a szociális intézményrendszernek ez a része is romokban hever. Közölte: az LMP azt követeli a kormánytól, hogy a megfelelő források biztosításával haladéktalanul rendezze a tartós bentlakást nyújtó intézmények helyzetét.
Arra kérdésre, hogyan hozható párhuzamba a két eset, amikor az egyik önkormányzati, a másik pedig magánintézményben történt, illetve hogyan lehet ezeket az intézményeket ellenőrizni, Jancsó Andrea azt mondta: a magán- és az önkormányzati fenntartású intézmények esetében is szükség lenne minőségbiztosítási rendszerre, valamint minél gyakoribb ellenőrzésre.
Jelezte: az LMP a gödi Topház ügyében írásbeli kérdéssel fordult az Emberi Erőforrások Minisztériumához, azonban a csütörtökön megkapott válaszból nem derült ki, hogy mikor zárják be az intézményt, az viszont kitűnt, hogy a kormánynak semmilyen stratégiája, koncepciója nincsen az ilyen intézmények kitagolására.
A kormánynak nem számítanak a milliárdok, amikor a stadionokat és kisvasutakat kell építeni vagy vizes vb-t kell rendezni, viszont nincs pénz és szándék arra, hogy a betegeket és az időseket emberséges körülmények közé helyezzék el - fogalmazott. Hangsúlyozta: az LMP szerint meg kellene erősíteni az otthonápolás intézményét, ezért azt javasolják, hogy az ápolási díjat igazítsák a mindenkori minimálbérhez, az ápolási tevékenység számítson foglalkoztatási és biztosítási jogviszonynak, és segítsék az ápolási időszak után a munkaerőpiaci visszatérést.